File Moodulid/CMS/News/NewsFront/NewsMini_list.tpl does not exist
"Sa ei saa midagi paremaks muuta seda hukka mõistes."
– Wayne W. Dyer


Holistilise terapeudina saan toetada inimesi, kes soovivad „sunduste“ nõiaringist välja astuda. Aitan neil, kes on valmis muutusteks, näha oma võimalusi, aga ei sunni peale „õiget” lahendust, sest iga inimene on ainulaadne ning rõõmu ja rahuloluni jõutakse erinevaid teid mööda.

Kolm lihtsat, aga olulist asja, mida terapeudi toel saab uuesti õppida tegema on: tundmine, kõnelemine ja usaldamine.

Terapeudina töötan 2014. aastast. Tänu enese elule mõistan ja saan koostöös inimesega aidata eriti neid, kellel on probleeme ärevusega, liigse tublidusega, enese soovide ja vajaduste mittemärkamisega, enese alahindamisega ja saboteerimisega. Ka armastus ja paarisuhe on n-ö minu teemad. See on mitmekülgne valdkond, sisaldades nii leidmist, hoidmist kui vajadusel lahti laskmist. Väga häid tulemusi on olnud klientidega söömisprobleemide, eneseteostuse ja ebaõigluse-õigluse teemade lahti harutamsel. Sagedased probleemid, mis teraapiaseanssidel lahendust leiavad on veel ebakõlad suhetes ema või isaga, õdede-vendadega ehk teisisõnu: armastuse-vihkamise heitlik side lähedastega.
 
Asusin 2010. a õppima Holistika Instituuti, mille lõpetasin 2015. a holistilise regressiooniterapeudina, mul on kehtiv holistilise regressioon terapeudi kutsetunnistus, tase 6.
Kui paljud avastavad enesearengu kursustel käies või vastavaid raamatuid lugedes, et nad on algselt vale eriala valinud ja tahavad täiesti uuele rajale astuda, siis minuga juhtus vastupidi. Õpingud Holistika Instituudis andsid mulle ühelt poolt terapeudi kutse ja teadmise, et individuaalne töö inimestega, nende abistamine rahu ja rõõmu leidmise teekonnal sobib mulle ning õpitud meetod on tõhus. Teiselt poolt aga jõudsin selgusele, et olen vahepealsetest kõrvalepõigetest hoolimata ajaloolane ja etnoloog, milles mul on esmane kõrgharidus. Tänu terapeudiks õppimisele leidsin üles enesekindluse, et jätkata õppimist etnoloogia doktorantuuris ja seda ma praegu teengi. Nii ongi minu isiklik areng hetkel jõudnud selleni, et mu elus on ühtviisi olulised süvenemise akadeemilisse teadusesse ja tegutsemine holistilise regressiooniterapeudina. Ma tunnen, et nii on mulle kõige parem, see hoiab mu analüüsiva mõistuse ja empaatilise südame tasakaalus. Sisult on siin sarnast: tegeleb ju nii etnoloog kui ka psühhoterapeut inimeste kuulamise ja analüüsimisega. Inimesed, kes minu vastuvõtule tulevad, on oma lugudega alati oodatud, nad ei väsita ega muserda mind. Seda võimaldab inimeste ummikusoleku tunde, valu ja vaeva mõistmine, ilma et ma peaksin ise kannatama. Ma ei saaks õpetada inimestele enesearmastust, enesega arvestamist, elutervet isekust ja täiel rinnal elamist, kui ma seda ise oma elus ei kogeks. Kõige olulisem, mida ma inimeselt endalt ootan, on soov oma elus midagi (paremaks) muuta.

jana@sinuterapeut.ee
«
»