Uudised (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad

Maksaprobleemid

L. Bourbeau: Probleemid maksaga tekivad inimesel, kes kõike kritiseerivad, torisevad ning kõike kõiki hukka mõistavad. Kritiseerides teisi, laidavad nad tegelikult seda, mis on neis endis, aga mida nad mingil juhul ei taha enda juures näha ega tunnistada. Kui raev jõuab haripunkti, algab maksahaigus. See võib tabada ka inimesi, kes on kurvad, ärrituvad, kadedad ja kes elust rahulikult rõõmu tunda ei oska. Osa neist eitavad ka kasvamise vajalikkust või ei tunne mingit soovi liikuda edasi oma isiklikus arengus.
Keha sõnum on: lõpeta kõigile meele järgi olemine, et armastatud olla. Armasta ennast sellisena nagu sa oled, määra kindlaks, mida sa tegeikult tahad ja loobu harjumusest küsida heakskiitu oma lähedastelt, sa võid end õnnelikuna tunda ka ilma nõuanneteta.
Hepatiiti haigestuvad need, kes igavesti, igal võimalikul juhul muretsevad ja just sellepärast tunnevad viha ning on pettunud.

L. Hay: Maks on viha ja primitiivsete emotsioonide asupaik. Maksahaigused tulevad kroonilisest kaeblemisest, petlikest eneseõigustustest, halvast enesetundest. Hepatiit näitab vastupanu muutustele.
Uus muster: ma otsustan elada avatud südamega. Ma otsin armastust ja leian seda kõikjalt.

D. Shapiro: Maks töötleb ümber mürkaineid, muundab rasvad energiaks või valmistab ette ladestamiseks. Maksaprobleemid toovad kaasa halva seedimise, madala energiataseme (vähene isu ja/või seksuaalpotents), samuti esineb väsimust, võib olla peavalu ja silmaprobleeme. Küsimused enesele: Kas sa ületad oma piire? Kas oled kaotanud võime eristada, mis on mürgine, mis kasulik? Kas oled sõltuvuses kellestki/millestki, mis tegelikult mürgitab su organismi?
Maks on (allasurutud) viha asukoht. Allasurutud viha viib depressiooni, sest selline viha pöördub su enda vastu. Vihaga on seotud kibestumine ja vimm, mis väljenduvad sapi tootmises ning süütunne, lootusetus, pettumus ja vihkamine. Laisk maks tekitab depressiooni, mille tõttu elu tundub mõttetu, kuna oleme täidetud mürkainetega. Terve maks õhutab entusiasmi, loovust, sisemist jõudu ja taastumisvõimet.
Hepatiit viitab sellele, et kadunud on võime eristada õiget ja valet. Nii et toksiine ei peeta enam kahjulikuks. Kas oled kaotanud enesest lugupidamise? Mis mõjutab sind nii tugevasti, et see avaldab mõju sinu sisimatele tunnetele elu tähendusest?

L. Viilmaa: Maks on viha ja raevu kehast väljatooja. Niipea kui seiskub mittevajalike elujääkide kehast väljatoomine, keha sureb.
Kättemaksuhimuline viha tekitab maksa verejookse. Maks on haige, kui inimene vihkab riiki. Ta on tahtnud riigilt midagi saada ja solvunud, kui seda ei saa.