Uudised (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad

Verehaigused

Verehaigused hõlmavad einevaid haigusi verevalumitest ja aneemiast leukeemiani.

Veri kannab meie pärilikkust, selles on palju infot meie kohta. Seepärast on verega seotud konfliktid sageli ühenduses perekondlike konfliktidega. Veres on ka tallel sügavad tunded, mis moodustavad meie emotsionaalse identiteedi. Veri kannab need tunded laiali kogu olemusse. (Shapiro 1996:180)
Kui südame-veresoonkonna probleemid on seotud peamiselt neljanda energiakeskuse tasakaalutusega, siis vereloomega seotu sõltub rohkem esimesest energiakeskusest (Hay, Shultz 2014). Seega tuleb teha kõik mis võimalik, et seda tugevdada – tuua ellu turvalisust, otsida sõprade ja sugulaste tuge, tugevdada sidet maaga, tunda end osana loodusest. Võibolla vajad lihtsalt rohkem puhkust looduses.
Esimese tšakra tasakaalutusest annab märku hirm puuduse pärast, üksijäetuse ja eraldatuse tunne. On tekkinud eksikujutlus, et sa ei olegi armastust väärt ning oled puuduse ära teeninud.

Veri on seotud armastuse maailmale jagamise ja vastu võtmisega (Shapiro).
Kas suled sageli enda suu ja südame teiste inimeste ees? Kui jah, siis katsu kapslist välja tulla. Avasta, et küsija suu pihta ei löödagi. Kui keegi lööb, siis ära tee sellest üldistust kõigi ülejäänute kohta. Kõik ei reeda ja ründa. Kui mõni seda teeb, siis võid temaga ju mitte suhelda, ei pea kõiki teisi oma elust välja tõrjuma.

Elu annab meile ikka aeg-ajalt mükse, eriti siis, kui oleme kusagile toppama jäänud. Neist ei tasu heituda vaid vaadata, mis neist õppida annab. Verevalumid näiteks tekivad kergemini olukordades, kus sa ei suuda elu väikeste müksudega toime tulla ning karistad ennast, selle asemel, et endale andeks anda (Hay, Schultz 2014:36).


Vaata ka aneemia.