Uudised (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad

Ülekaalulisus

Ülekaalulised inimesed paistavad rõõmsameelsed ja vastutulelikud, nad on ka vaprad ja alati valmis hea eesmärgi nimel võitlema. Aga kui püüda nende tegelikke soove välja uurida, siis on vastust raske saada.  Rasvakiht on kui turvis, mis kaitseb tunnete ja vajaduste eest, mida enda kohta teada ei taha. Kas sa tahad olla alati hea? Aitad teisi isegi siis, kui parasjagu endal abi vaja oleks, sest sul on tunne, et oled väärtuslik vaid teisi aidates. Kas sa arvad, et viha ja kurbus on häbiväärsed ja sa ei või neid endale lubada? Kas oled armastuses haiget saanud? Tunned puudust tõelisest lähedusest? Vaata, kas sul õnnestub kindlaks teha, miks sa just niimoodi mõelnud ja tundnud oled. See ei pruugi õnnestuda kiiresti ja ühekorraga. Võta aega, mõtiskle, pea päevikut, räägi sõbraga või mine teraapiasse.

L. Hay
: Ülekaalulised inimesed on sageli äärmiselt helded. Nad kulutavad kogu oma energia teistele, nii et endale jääb seda vähe.  Neid mõjutavad hirm ja madal enesehinnang. Nad tahavad olla kaitstud. Selle taga on oma tunnete eest plehku panemine, ebakindlus,
enese mahasurumine. Kui oled väga tundlik ja vajad kaitset, siis rasv toimib kaitsekilbina.
L. Hay ei soovita loobuda heategudest või muutuda ümbritseva suhtes kalgiks, vaid endale selgeks teha, miks sa ennast teiste pärast ribadeks rabeled, samas kui sinu enda vajadused jäävad rahuldamata. Enda vajadustele, välimusele ja õnnele keskendumine ei tähenda isekust. Miks sa aitad teisi enda arvelt? Kas usud, et oled midagi väärt ainult siis, kui teised sind vajavad? Kas sa mäletad suhet või olukorda, mis sellisele uskumisele aluse pani?
 
Uus muster: Ma olen omaenda tunnetega rahujalal. Ma olen turvatud seal, kus ma
olen. Ma loon omaenda turvalisuse. Ma armastan iseennast sellisena, nagu ma olen.

D. Shapiro: Toit surub maha meie tõelised tunded – mida rohkem sööme, seda vähem tunneme. Liigne kaal on kaitse edasise haigetsaamise vastu, see blokeerib tunded, teeb tuimemaks. Sundsöömise taga on varjul lein või häbi. Seksuaalsete tunnete mahasurumise kohad on reied ja puusad. Tüseduse puhul on tegemist igatsusega armastuse järele koos hirmuga armastada või olla armastatud.
Kaal ei saa kaduda, kui klammerdud mõttemustrite külge, mis su käitumist õigustavad. Millised tunded on su kaalu sees varjul? Asi pole selles, et kaal oleks vale, vaid uuri, milliste hoiakute külge klammerdud. Kas sulle anti lapsena armastuse asemel süüa? Kas sa naudid jõuetust, seda, et sinust ei sõltu midagi? Kaalukaotus algab, kui kiidad end heaks sellisena nagu oled, annad endale armastust, ja hakkad tegelema nende hirmukihtidega, mis asuvad liigse kaalu all.

L. Viilmaa: Järjest suurenev rasvkude on „eluvõitluse“ enesekaitse. Rasvumist soodustab ja temast vabanemist takistab „igaks juhuks kogumise stress", mida tekitab hirm tuleviku ees. Kui on tahtmine kogu aeg midagi närida, küsige endalt: „Kas ma vajan seda?“ Ärge sundige end toiduga seoses midagi tegema või mitte tegema. Toit ei ole halb ega keelatud. Te lihtsalt ajate „vapper olemise tahtmist“ segi söögi tahtmisega. Need on stressid, mis iialgi söönuks ei saa.
Vihastamine nõuab toitu. Kes tahab väga oma häid eesmärke teistele näidata ja tõestada, läheb paksuks. Sellised inimesed ei tunnista oma viha, nad siiralt ei tea, mis on viha, kuigi neil võib olla viha vihaste vastu. Nad võitlevad hea eest. Selle taga on hirm, et teda ei armastata, kui on vihane.

Käega löömine, et ma nagunii seda ei saa, mida igatsenud olen = rasvkude vajub lodevaks. Alakeha on minevik: vabasta mineviku vihad (töö, rahamure, naiste – ka su ema vihad meeste vastu).
Vöökoht on olevik (tulevikku minemine on kui võitlus), kes eilse päeva pahandused alati kergelt peast viskab, selle talje on ka volüümika alakeha puhul peenike.
Punnis ülekõht = elus vihane edasipüüdleja, enda sundija, enda paremuse tõestaja. Rasvunud selg = oma tahte teistele pealesurumine.
Rasvumine tähendab, et tahad elult rohkem saada kui anda. Tahtmatus omast loobuda, rasv on võitlusvõime ladu homseks eluvõitluseks.
Kõhnumine = tahad rohkem anda kui vastu võtta.

- - - - - -

Kui sul on üksi raske enda seest madala enesehinnangu ja hirmuga seotud uskumusi üles leida ja vana mõtteviisi muuta, siis võid abi saada holistilisest regressiooniteraapiast.