Uudised (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad

Tasakaaluhäired, vertiigo, tinnitus

Loe ka: kõrvade probleemid

Tasakaaluhäired, peapööritus, igasugused kohinad, vilinad ja kuminad kõrvades tabavad holistiliselt vaadates neid, kes on kaotanud sisemise tasakaalu. Mõtted hüplevad ühelt teemalt teisele ja keskenduda on raske. Samal ajal hirmsasti tahaks, et keegi ütleks, mis on õige, mis vale. Ennast ei julge usaldada. Tahaks korda, harmooniat ja kindlat toetuspunkti, aga ei otsi seda enda seest, vaid kusagilt väljast. ... Algatuseks võiks mõtteid korrastama hakata mediteerimisega, anda ajule puhkust. Tasapisi hakkavad siis selgus ja eneseusaldamise võime ka tagasi tulema.

L. Bourbeau:
 Vilin, kumin, kohin kõrvades viitab, et inimene hoiab oma aju pidevalt pinges. Peaks õppima spontaansust, mitte püüdma kõike enese ümber täiuseni viia. Kardab kuulata oma intuitsiooni ja kuuletub liialt teistele.

Meniere’i sündroom algab pearinglusest. Haige reageerib liiga tundlikult enese ümber toimuvatele sündmustele ja laseb end liiga kergesti kuuldust häirida. Keha soovitab tal rahuneda, puhata ja mitte valmistuda ainult halvimaks.

L. Hay: Tasakaaluhäired ja peapööritus on keskkõrva probleemid. Tasakaaluhäired  viitavad korrastamata mõtlemisele ja halvale keskendumisvõimele. Ka peapööritus (vertiigo) näitab, et inimese mõtted on laokil, teda iseloomustab hüplik mõtlemine, keeldumine mingite asjaolude nägemisest.
Vaja on mõtteid korrastada, harjutada keskendumist.
Tinnitus (kohin kõrvades) kaasneb Meniere’i tõvega. Üldiselt seostub see kangekaelsuse ning oma sisehääle kuulamisest keeldumisega. Meenuta endale, et leiad kõik vastused enda seest: Ma usaldan enda Kõrgemat Mina. Ma kuulan enda sisehäält armastusega!

D. Shapiro: Tasakaaluhäired. Füüsilise tasakaalu kaotamine on sama, mis kaotada väärikus ja sisemine kindlustunne. Kui see juhtub, peame vaatama, kui tasakaalustatud on meie elu, kas on valdkondi, kus me ei ole tasakaalus, kus meil pole toetuspunkti. Stress või emotsionaalne trauma võib esile kutsuda tasakaaluhäireid ja sisemise pöörituse – me ei tea, mis suunas minna. Eristamisvõime kaotuse tõttu näib, nagu oleks maailm pea peale pöördunud.
 
Kõrvade kumisemine annab märku, et peaksime kuulama, mida öeldakse, mitte olema hajevil ja mitte jätma kuuldu teadvustamata. Kumin suureneb sageli stressi puhul, mil me tõenäoliselt pöörame vähem tähelepanu nii teistele kui ka endale, eriti aga oma vajadustele. Kogu energia on suunatud väljapoole. Kumin sunnib meid pöörduma sissepoole, kuulama oma häält, pöörama tähelepanu tunnetele, sellele, mis kodus toimub.

K. Tepperwein: Peapööritus näitab sisemise tasakaalu kaotust. Oleme kaotanud välised kindlad pidepunktid ja vajame kedagi, kes meil käest võtaks ja juhiks, meie eest hoolitseks ja tuge pakuks.
Kel esineb sageli pööritust, peab õppima oma jalgadel seisma, vähem ümbritsevast maailmast sõltuma ning arendama endas kindlust ja eneseusaldust.