Uudised (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad

Südame-veresoonkonna probleemid

Kas sa võtad kõike, mida teed liigselt südamesse  ja sellepärast suuda rõõmu tunda? Kas sa pead alati vastutama ja sul on raske abi paluda? Tugevad, hästi hakkamasaavad inimesed on sageli südameprobleemidega kimpus. Arusaadav: kuidas olla rõõmus ja ennast armastav, kui nii paljude asjade pärast peab muretsema, vastutama, hoolt kandma ja mis peamine – rahul ei saa olla, sest tulemus võiks alati parem olla.  Alustuseks võiks soovitada afirmatsioone: On nagu on! Ma olen piisav sellisena nagu ma olen. See aitab jõuda iseenda ebatäiuslikkuse aktsepteerimiseni. Näiteks arütmia kaudu püüab keha edasi öelda, et lisaks ennast armastama õppimisele on sul vaja ka tunnistada enesele, et kuigi su õnnetunne on heitlik, on sul ÕIGUS sagedastele meeleolukõikumistele. Ära häbene seda ega pea seda halvaks!

L. Bourbeau
: Arteritega seotud probleemid viitavad oskamatusele elust rõõmu tunda. Kui veri on sümboolselt elurõõm, siis arterid kannavad seda kõikjale laiali. See rõõm peab ringlema pidevalt, mitte ainult teatud põhjustel.
Kõik südamehaigused saavad alguse sellest, et inimene tunneb elust vähe rõõmu. Tunded on juba lapsest saadik maha surutud, stress on igapäevane kaaslane. Probleemid südamega viitavad sellele, et sa liigud vales suunas, risti vastu oma isiklikele soovidele ja vajadusetele. Tasuks rohkem rõõmustada, endale ja teistele andeks anda.
Kui tundub, et keegi nagu pigistaks südant, siis on hirm pettuda teises inimeses. Süda ütleb: Armasta ENNAST rohkem, usu oma jõusse, kasuta iga juhust, et end kiita. Unusta ära oma puudused, hoia meeles ainult oma positiivsed omadused!
Stenokardia (südame verevarustuse rütmi häire) sõnum on: võtad liigselt südamesse kõike, mida teed ja sellepärast ei tunne sa mingit rõõmu. Siis veri ei ringle enam. Ei tasu ellu liiga tõsiselt suhtuda!
Südamepekslemine tähendab, et süda tahab endale tähelepanu tõmmata: On aeg tegeleda iseendaga! Lõpeta mõtlemine „ma võin ju ka oodata“. Armasta ennast rohkem!
Arütmia kaudu püüab keha edasi öelda, et lisaks ennast armastama õppimisele on sul vaja ka tunnistada enesele, et kuigi su õnnetunne on heitlik, on sul ÕIGUS sagedastele meeleolukõikumistele. Ära häbene seda ega pea seda halvaks.
Valud südames ja iiveldus annavad teada, et inimesel pole hinges kõik rahulik, hirm tuleviku ees (nt rase naine)

L. Hay: Süda on armastuse ja turvatunde keskus. Südamehaigused = pikaaegsed emotsionaalsed probleemid. Rõõmu puudumine. Südame kõvaks tegemine. Veendumus enese kannustamise ja pingutamise vajalikkuses.
Uus muster: Rõõm! Rõõm! Rõõm! Ma luban rõõmul armastavalt läbi oma meele, keha ja kogemuste voolata.

D. Shapiro: Südame tervendamise juurde kuulub oma sisemiste haavade ja hirmu tervendamine, iseenda ebatäiuslikkuse aktsepteerimine ja armastamine, südame avamine.
Stenokardia tekib veresoonte ahenemise tagajärjel, mis viitab meie vastuvõtuvõime vähenemisele. See tähendab, et on vaja hakata armastust ja hoolitsust vastu võtma, abi paluma, selle asemel, et teha kõike ise ja kontrollida kõike. Pitsitus rinnus näitab, et enese jõuvarud on ära kulutatud, aga sa ei suuda abi vastu võtta. See on keha hoiatus, et tasakaal su elus on kadunud. Kas sa pead alati vastutama ja sul on raske abi paluda? Kas raha hankimine ja edukus on tähtsamad kui looduses jalutamine ja lastega mängimine? Kas sinult nõutakse liiga palju? Või tegeled liiga palju teiste probleemidega?
Kehv vereringe, mille raskem vorm on Raynaud’ sündroom, mõjustab tavaliselt jalgu, käsi, kõrvu ja nina, mis muutuvad kahvatuks või  punaseks ning tuimaks ja külmaks. Veri ei jõua kaugematesse kehaosadesse. See on võimetus või tahtmatus jõuda teiste inimesteni ja olla lähedastes suhetes, hirm kontaktide ees, sisemiste jõuvarude vähenemine või soov tõmbuda tagasi ja siduda end emotsionaalselt millegi muuga. Selle taga on hirm saada haavata või olla esile tõstetud. Kas tunned, et sul pole teistele midagi anda, pole armastust mida jagada? Kas tajud oma suhtes tiumust ja külmust? Mida on selleks vaja, et tunda soojust ja emotsionaalset avardumist? Mis peab sinu jaoks muutuma?
Armastuse puudumine võis alguse saada lapsepõlves. Kas sa oled liiga kriitiline? Ateroskleroosiga kaasnev rasvainete ladestumine veresoonte seintele viitab, et süütunne ja häbi kuhjuvad vähehaaval ja tõkestavad vereringe. Kas lased tunnetel endas kuhjuda, enne kui need lõpuks välja murravad? Kas tajud tõkkeid või paigalejäämist? Mis juhtuks, kui oma tundeid teistega jagaksid?
Tromboosi puhul on tegemist verehüübega, mis ummistab veeni ja võib liikuda kopsu või südamesse. Veri ja selles sisalduv elujõud on tarretunud ning paigale jäänud. See on vastuseis muutustele, eluenergia blokeering. Kus on sinu tunded kalestunud, paigale jäänud ega reageeri? Kas klammerdud mõne olukorra külge hirmust? Mis juhtub, kui lahti lased? Kas sead tõkkeid millelgi enda sees?
Veenitromboosi puhul on tegemist pigem vastuvõtmise kui andmise teemaga. Kas oled valmis vastu võtma hoolitsust ja abi? Kui ta on jalgades, siis on tegemist hirmuga elus võetud suuna või edasiliikumise ees.

L. Viilmaa: Äkiline vererõhu tõus tekib, kui sinus on raevunud meeleheide: keegi ei hooli minust! Keegi ei mõista mind!