Uudised (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad

Seljavaevused

L. Bourbeau: Valu seljas = kannad vastutust kõigi nende õnne ja kannatuste eest, keda armastad. Lõpeta ära, sa ei vastuta kõigi teiste eest! Või kui tahad, siis tee seda vabast tahtest, mitte kohusetundest. Sa vastutad esmalt oma isiklike otsuste tegemise eest.

Valu selja ülaosas = tunne, et teised ei toeta sind. Tegelikult on haigel liiga kõrged ootused kaaslastele ja see ärritab teda. Ta arvab, et kui teda armastataks rohkem, siis teda ka teenitaks/aidataks rohkem, sest tema ju omalt poolt on nii palju panustanud. Keha aga annab teada, et kõik, mis me teeme, võiksime teha lihtsalt niisama parimate kavatsustega ja ilma ootuseta vastuteenele. Kui igaüks annab oma parima, siis pole kellelgi aega teisi hukka mõista ega eeldada teistelt midagi. Keha soovitab oma vajadused palju täpsemalt sõnastada kui me seda tavaliselt teeme ja vastutada nende rahuldamise eest. Sa saad vastutada eeskätt iseenese, mitte kõigi teiste heaolu eest.
Tuikavad õlad annavad tunnistust raskest emotsioonidekoormast. Inimene on veendunud, et tema vastutab kõigi teiste õnne eest. See on võõra vastutusekoorma enda selga võtmine. Tegelikult tuleb teistele anda rohkem vabadust, lubada neid endil jõuda õnneni. Keha ütleb: ela olevikus, naudi iga silmapilku oma elus ja saad valust vabaks!

Valu selja alaosas = tunne, et puudub materiaalne või rahaline toetus. Keha sõnum on: muretsemine töö, vara ja raha pärast on asjatu. Sa ise oled endale tugi! Sul on kõik võimalused üles ehitada oma isiklik elu! Inimene, kes ei tunne end ilma materiaalsete hüvedeta kindlalt, on lihtsalt tasakaalutu. Ta võib isegi muutuda teiste jaoks väljakannatamatuks, sest tahab alati, et kõik toimiksid nii nagu tema tahab ja siis kui tema seda tahab. Teised peavad teda paindumatuks ja talumatuks ning ei soovi teda varsti enam aidata. Kui soovid toetust, pea end ülal nii, et kaasinimesed abistaksid nii nagu saavad. Kui see ei meeldi sulle, siis jää üksi! Võid paljugi ära teha ka üksi, tegutsedes positiivselt ja sõltumatult. Teisest küljest juhtub tihti sedagi, et valud seljas algavad just sellest, et inimene ütleb teiste toetusest lahti. Kui ta palub abi ja talle ära öeldakse, siis tunneb ta end äärmiselt ebamugavalt.
Probleemid seljaga tekivad ka neil, kes oma raskustes süüdistavad tihti teisi. Nende vabadus on nende jaoks püha asi. Kui teised vajavad nende abi, siis kardavad nad kaotada oma vabadust. Kui see on ka sinu teema, siis pea meeles: kui tahad arvestada teiste toetusega, siis tuleks enne ise teisi aktiivselt aidata.

Probleemid sabaluuga annavad märku liiga suurest sõltuvusest kellestki. Inimene võib olla veendunud, et ei suuda üksinda oma asjadega hakkama saada. Tegelikult on aga vastupidi: inimesed, kellele ta tahaks alluda, sõltuvad hoopis temast endast. Tal on vaja mõista, et on palju tugevam kui arvab ja mitte istuda tegevusetult, oodates, kuni teised temast mööda lähevad. Tema huvides on tegutseda, mitte istuda. Keha käsibki end uut moodi vaadata. Kui sabaluu valutab istuvas asendis, on see signaal, et lõpetaksid istumise ning võtaksid vastu otsuse, et sinu koht on teiste ees. See on sinu enda huvides.

Istmikunärv saab alguse lülisamba nimmepiirkonnast, läbib tuhara, reie, sääre ja lõpeb labajalas. Probleemid selle närvi funktsioneerimises tekivad siis, kui kardad jääda rahata ning tunned end tulevikule mõeldes ebakindlalt. Seda võib kohata ka neil inimestel, kes püüavad end veenda nagu ei mängiks raha ja omand nende elus mingit rolli. Keha sõnum on äärmiselt selge: on saabunud aeg mõista, et usk homsesse päeva sõltub su sisemistest tunnetest, mitte su varanduse suurusest.

Lülide vahelise diski väljasopistumine näitab, et inimene ei tunne elus mingit toetust. Tal tuleks end julgustada, usaldada rohkem oma sisemist jõudu ja uskuda, et toetus tuleb alati õigel ajahetkel.

Selgrookõverus ehk skolioos tekib inimesel, kellele näib, et tema peale on kuhjunud kõik elus võimalikud probleemid. Ta on ammu kaotanud lootuse ja tunneb end abituna. Keha sõnum on: rõõmusta iga päeva üle oma elus ja tunne, et oled tähtis, andekas ja vaba.

L. Hay: Selg väljendab sümboolselt paindlikku suhet eluga, kui seljaga on kõik korras, siis on inimesel usk, et elu toetab teda.
Alaselja hädad = hirm rahaasjade pärast, rahalise toe puudumine.
Selja keskosa vaevused = süütunne ja koormatus, tahaks kellelegi öelda: "Tule mu seljast maha!"
Turja vaevused = emotsionaalse toe puudumine. Tunne, et sind ei armastata või enese poolt armastuse tagasihoidmine.
Selgrookõverus (skolioos) = suutmatus elu poolt pakutavat toetust vastu võtta. Hirm ja vanade ideede külge klammerdumine. Usaldamatus elu vastu. Kuuluvustunde puudumine. Veenmisjulguse puudumine.

D. Shapiro: Selg on sümboolselt nagu alateadvuse ladu, koht, kuhu heidad silma alt ära probleemid ja tunded, millega ei taha tegeleda.
Seljavalu annab märku, et miski, mille oled ära tõuganud, püüab tähelepanu köita.
Turi on südame tagakülg. Seal pesitseb hirm, ärevus, viha ja valu mineviku pärast, kui pärsitud on enese väljendamine tegutsemise kaudu, see on seotud takistustega enese väljendamisel. Pinges lihastes võib olla peidus raev või igatsus. Kas teed palju kompromisse? Oled seljaga vastu seina surutud?
Selja keskosa = otsuste vastuvõtmine. Seal on pahameel, et pole ennast maksma pannud, oled end kallutanud teiste järgi, ise abita jäänud. Otsustamatus, kui oled lõksus oma vajaduste ja teiste nõudmiste vahel.
Selja alaosa = seotud ellujäämise, turvalisuse, majandusliku iseseisvusega. Tunned, et ei suuda vastata teiste ootustele? Kas püüad liiga palju ise teha? Või tunned end liiga vanana, et hakkama saada?
Lülivaheketta nihestus = lülivahekettad imavad endasse šoki, kui emotsionaalne surve on liiga suur, väänatakse nad oma kohalt välja. Tunned survet, et pead kellegi ootusi õigustama? Või avaldad ise endale liiga suurt survet? Sind ei toetata?