Uudised (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad

Sapivaevused

L. Bourbeau: Sapikivid – võib esineda nii ülimalt otsusekindlatel kui otsustamist edasilükkavatel inimestel (äärmused pole kunagi head). Esimene tüüp on võitlusvalmis inimesed, kes on kindlalt meelestatud ainult edasi liikuma. Samas lasevad nad enda kergesti kellelgi ninapidi vedada, selle tulemusel muutuvad rahulolematuteks ja agressiivseteks ning edaspidi tegutsevad kartlikult, ettevaatlikult. Kõhklev tüüp ei suuda kaua teha otsust, tal ei jätku vaprust edasi minna.

L. Hay: Sapikivid = meelekibedus, sünged mõtted, tagakirumine, kõrkus.
Uus muster: Ma lasen minevikust rõõmuga lahti. Elu on magus ja mina ka.

D. Shapiro: Sapi puudumisel kestab seedimine kauem ja võime tunda iiveldust, mis viitab võimetusele lahustada ja endasse assimileerida saabuvat infot – see on tunne, et ei suuda midagi mõista. Sapp on seotud enesekehtestamise, kibestumise, tigeduse ja pahatahtlikkusega. Atakid tulevad kibestumus- või vihahoost, mis sisemusest kerkib. Sapikivid koosnevad tardunud emotsioonidest, mis võivad tekkida, kui tahame alati teistele meeldida või anda, olles samal ajal kibestunud, et meile ei anna keegi midagi. Sapikive aitab moodustada pika aja vältel kogunenud vimm.

K. Tepperwein: Kes ei leia oma pahameelele väljapääsu, see põhjustab endale sapivaevusi. Agressioon pole midagi negatiivset, kuid kõigepealt tuleb õppida sellega ümber käima. Kes pidevalt pahandab elu tegelikkuse üle, ilma et ta midagi muudaks või sellega lepiks, tekitab endale viha, mis ei leia väljapääsu, eriti kui ta ei proovigi oma probleeme sõnastada.
Sapihaige peab õppima oma sisemiste impulssidega toime tulema, õigeid järeldusi tegema, enda eest seisma, et ta energia ei kuluks pidevalt tühja.
Kibedad mõtted ja agressioon konsentreeruvad ja võtavad kivide kuju. Elu on nüüd nagu surve alla seatud ja ühel päeval leiab allasurutud energia väljundi valulistes sapikoolikutes.