Uudised (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad

Ninaprobleemid

L. Bourbeau: Ninaga seotud probleemid räägivad sellest, et sind ajavad segadusse mingid asjad, mida enda ümber tunnetad. Usaldad vaid oma intellekti, mis analüüsib olukorda, aga eirad südant. Keha sõnum on: Kui sa ei talu mõne oma tuttava haisugi või haistad antud olukorras midagi halba, siis on tähtis mõista, miks see nii on.
Võib-olla on vaja asuda kaitsma oma piire. Kui küsimus sind nii otseselt ei puuduta, siis tegele oma asjadega ja teadvusta, et teised teevad sinu omadest erinevaid valikuid ja otsuseid.

Sinusiit (krooniline põskkoopapõletik) väljendab eelpoolkirjeldatud sõnumit, kuid sellele lisandub veel viha. Keha sõnum on: Sulle on kasulikum tunda armastust, ärritumine ei tule kasuks.

Ninaverejooksu esineb tihti neil, kes ihkavad teistelt tähelepanu ja tunnustust. Nad on samas veendunud, et kedagi ei huvita ei nemad ise ega see, mida nad teevad. Veri kujutab endast rõõmu elust. Inimesed „nutavad verepisaraid“, et leida õnne teiste tunnustusest. Keha soovitab õppida kasvama iseenese silmis, sest õnn sõltub sellest, mida sa ise endast mõtled. Tunnustus teiste poolt on vaid täiendus sellele õnnele, nagu kirss tordil.

Norskamine on märgiks, et inimene soovib loobuda vanadest harjumustest, eeskätt kangekaelsusega seotust. Parim oleks küsida lähedastelt, mida nad avavad tema kangekaelusest ja asuda siis tegutsema uues suunas.

Nohu osutab sellele, et su elus toimub liiga palju sündmusi, millest su peas tekib segadus ja sa hakkad ärrituma. Keha soovitab: Rahune! Koosta nimekiri kõigest, mis sul teha tuleb ja asu tegutsema prioriteetide järgi! Veel on tõestatud, et nohu ilmub kergemini liigse liha j suhkru tarbimise tõttu nõrgenenud organismides.

L. Hay: Nina esindab enesega rahulolu.
Ninaverejooks tähendab tunnustusvajadust. Kas sul on tunne, et sind ei pand tähele?
Nohune, tilkuv nina on appikutse, seesmine nutt.
Ummistunud nina tähendab, et ei tunnistata enda väärtuslikkust.
Ninaneelupõletik on kui seesmine nutt, lapsik töinamine, enda ohvrina tundmine.
Sinusiit näitab ärritumist või vihastumist lähedase inimese peale.

D. Shapiro: Probleemid ninaga võivad viidata vajadusele teiste privaatsust ja piire rohkem austada. Võib-olla peaks jätma teistele rohkem ruumi.

Kinnine nina tekib olukorras, mis tundub painavana, kui ei taha sellist elu enam vastu võtta. See on vastuseis käesoleva olukorra vastuvõtmisele. Kas tahad midagi või kedagi eemale tõugata? Või sead tõkkeid millelegi enda sees? Mida oleks vaja teha, et enda avada ja jälle vabalt hingata?
Kinnine nina on ka võimalus end ära lõigata mingi lõhnaga seotud mälestustest ja tunnetest. Kas on midagi mida sa ei taha meenutada? Kas tajud midagi, mida sa näha ei taha? Nina on ühenduses meie intuitiivse tajumisvõimega. Kas püüad blokeerida oma intuitiivset mõistmist?

Allergiline nohu (heinapalavik) on jõuline ja emotsionaalne reaktsioon, mille eesmärk on peitu minna või minema joosta. Mille suhtes sul tegelikult allergia on? Mis põhjustas nii emotsionaalse tundepuhangu? Kas see on hirm millegi ees, mille üle sul pole kontrolli? Allergiad viitavad jõulisele emotsionaalsele reageeringule väliste situatsioonide suhtes, kui reageerime tagasitõmbumise, vastuseisu ja hirmuga. Mille eest sa tahad põgeneda? Mis sinus stressi põhjustab? Loe allergiate kohta lisa siit.

Põskkoopapõletik viitab, et tõukame eemale seda, mis meid inspireerib ja toidab või oleme vaimse tööga üle koormatud. Põskkoopapõletik tähendab, et  miski või keegi (ka sina ise) ärritab ja erutab sind ning see juhib tähelepanu tundele, et oled emotsionaalselt või loominguliselt paigale jäänud. Kas tajud tõkkeid ja ei suuda end vanadest harjumustest lahti murda?

L. Viilmaa: Nohule eelneb liigne rabelemine selle nimel, et kõik oleks hästi. Solvumine sellest, et keegi mu väikest eksimust märkas, tekitab nohu. Solvumisaldis inimene näeb teistes enda pidevaid jälgijaid, kes ei usu, et ta hea on.
Välguna kaela sadanud lootusetus leida veel mingi võimalus, tekitab ägeda haistmishäire. Kui tekib lootus, hakkab ka haistmine taastuma. Haistmismeel on intuitsioon. Mida valusam nina pihta saamine on ja mida abitumalt inimene ennast tunneb, seda äkilisemalt justkui ilma igasuguse põhjuseta nina jooksma hakkab. Mida rohkem oma ebaõnnestumise pärast kurvastada, seda suurem turse ninasse tekib ja seda rohkem nina kinni on (uhkus on kinni). Mida rohkem uhkus ennast haletseb, seda rohkem jookseb nina vett (inimene ei taipa veel, mis juhtus). Mida solvavam on olukord, seda tatisem on nina. Mida rohkem oma solvangule mõtlen, seda paksem tatt on. Kättemaksuhimuline plahvatamine tekitab nina verejooksu.