Uudised (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad

Neerude- ja põieprobleemid

Vene tervendaja Vladimir Muranov kirjutab raamatus "Sa võid terveks saada", et hirm on seesmiste süüdistuste järel kõige hukutavam emotsioon. Liigne hirm viib tasakaalust välja neerud ja kusepõie. Hirmu olemus on kaksipidine. Yin'i hirm pesitseb neerudes ja see on "nimetu" hirm, üldine põhjuseta ärevus, kui inimene hirmu põhjust ei adu. Muranovi sõnul "need, kellel on neerude energia ilmne puudujääk, kalduvad alati müstikasse. Kui aga hirmul on "nimi" ja inimene suudab öelda konkreetse põhjuse: lennuhirm, kõrguse- ja pimedusekartus, siis on see yang'i hirm ning mõjub negatiivselt kusepõie seisundile." Siinkohal meenub kohe, et Bachi õieteraapias soovitatakse "nimetu" ehk alateadliku hirmu korral hariliku haavapuu (aspen) tilku ja "nimega" ehk konkreetse hirmu korral kollase pärdiklille (mimulus) tilku.
Paljud holistilised tervendajad leiavad, et suurim hirm, mis seotud põievaevustega, võib olla millestki emotsionaalsest lahtilaskmise ees. Nii on Kurt Tepperweini kontrollküsimused põievaevuste korral: kuidas ma olen surve all? Mille üle ma sisemiselt nutan? Millist ballasti ma ikka veel kaasa tirin?


L. Bourbeau: Kui inimesel algavad probleemid neerudega, siis tähendab, et ta väldib oma tunnete avatud väljendamist. Ei tohiks sulguda endasse. Need inimesed kas püüavad otsuseid teha kõigi eest või vastupidi – ei otsusta oma elus midagi. Enamasti on nad suutnud end veenda, et neile pole määratud elus edu saavutada. Nad on väga kartlikud ja tunnevad, et neil ei jätku jõudu. Kas sul on tunne, et sinu õigusi tallatakse jalge alla, sind petetakse?
Keha sõnum on: Võta kohe praegusest vastutus oma elu eest! Sa oled ise võimeline otsustama, mida oma eluga teha!
Kõik need tunded – abitus, jõuetus või vastupidi – autoritaarsus – on tekkinud varasemate otsuste mõjul, mis pole sulle enam kasuks.

Neerukivid annavad tunnistust eespool nimetatud negatiivsete tunnete kuhjumisest. Tundeid tuleb teadvustada.

Nefriit võib tekkida neil, kes oma pettumusi ja ebaedu liiga tormiliselt läbi elavad. Neile tuleb meelde tuletada, et elu koosneb eksperimentidest, tänu millele omandatakse uusi teadmisi. Kahetseda, et kõik katsed ei lõppenud edukalt, pole just arukas.

Kusepõiega tekkivate probleemide sõnum sarnaneb neerude sõnumile. Need probleemid tekivad sageli rahututel, vanadesse tõekspidamistesse takerdunud inimestel.

Uriini pidamatus esineb sageli lastel. See näitab, et laps tunneb end vanemate ees täiesti abitult, väriseb nende ees ja kardab karistusi. Reeglina kardab ta isa viha. Laps armastab isa nii väga, et kardab vähimatki etteheidet tema suust. Sellisele lapsele on vaja kogu aeg korrata: Ma armastan sind!, et ta tunneks, et ta lähedased usaldavad teda. Täiskasvanutel tekib sama probleem siis, kui nad elavad partneriga, kes meenutab neile kuidagi ema või isa.
 
Kuseteede infektsioon tekib sel, kes kritiseerib pidevalt kaasinimesi, eriti oma abikaasat. Ta peaks teadvustama, et lõikame ainult seda, mida oleme külvanud. Kui tulemus ei meeldi, tuleb end teisiti ülal pidada.

L. Hay: Neeruhaigused – kriitika, pettumus, läbikukkumine, häbi. Väikese lapse kombel reageerimine.
Neerukivid – lahtumata jäänud vihakamakad
Neerupealiste probleemid – allaandmine, enda hooletusse jätmine, ärevus
Nefriit (neerupõletik) – ülereageerimine pettumustele ja läbikukkumistele.
Põiepõletik – ärevus, vanade asjade külge klammerdumine. Hirm lahti lasta, inimene on marus, vihane.
Põieprobleemidega inimesed on lähisuhetes väga tundlikud ja neil on probleeme rahalise iseseisvusega. Armastuse ja raha osa oma elus tuleb tasakaalustada. Selle tulemusel väheneb sinu sõltuvus partnerist ning väheneb rahulolematus ja ärevus.  Kas oled kellelegi nii jäägitult pühendunud, et rahaasjad on jäänud unarusse? Omades kontrolli oma rahaasjade üle, näitad sellega austust nii enda kui sind ümbritsevate inimeste suhtes.
Uus muster: ma päästan rahulikult ja kergusega kõik vana vabaks ja võtan vastu uue oma ellu. Ma olen kaitstud.

D. Shapiro: Neerud peavad eristama, mis on sulle kasulik, mis kahjulik ja hoiavad kehas happelise-aluselise tasakaalu. Kas tunned ära, millest tuleb vabaneda ja kuidas hoida tasakaalu erinevate pooluste vahel? Peamiselt seotud suhetega teistega või naiseliku-mehelikuga endas. Ka armastuse loomisega (neerud seotud punaste vereliblede tootmisega). Kas su lähisuhetes on probleeme? Kas oled kinni emotsionaalsetes probleemides, mis tekitavad tasakaalutust? Kas surud maha viha või hirmu? Kas suudad minevikuprobleemid vabaks lasta?
Neerud on hirmu asupaik. Hirm sunnib tegutsema või paigale tarduma (neerupealsed toodavad adrenaliini). Kui adrenaliin ei leia väljundit, kuhjub kehas stress. Ülemäärane ärevus võib neerupealseid kahjustada. Neeruprobleemid seotud ka väljendamata leina ja emotsionaalse ebakindlusega.

Põis on emotsioonide vabastamist sümboliseeriv organ. Vaja on lasta emotsioonid vabaks ja edasi liikuda või kohaneda, mitte ihata minevikust kinni hoida. Põletik viitab, et sisemised emotsioonid on meid sütitanud, oleme põlema läinud ja erutatud – lausa raevu sattunud. Urineerimine on sama valulik kui negatiivsetest tunnetest lahtilaskmine. Kas sinus tõuseb pinnale lein? Millistest põletavatest tunnetest sa kinni hoiad? Kas kardad lähedust?
Sageli on see seotud konfliktiga või partnerlussuhte purunemisega, kuna siis on palju negatiivseid emotsioone, mis ei vabane (lein, viha, haavumine), sest neid ei väljendata. Sageli klammerdume olemasoleva suhte külge, kuigi on aeg sellest lahti lasta. Kardame eesseisvat muutust.
Põiepõletik esineb tihti mesinädalate ajal, kuna intiimsus võib sügaval asuvad tunded vallandada (ka negatiivsed), nii teeme etteheiteid partnerile, kuigi peaks tegelema endas toimuvate muutustega.
Põiepõletiku puhul tuleks juua palju puhast vett, uhtmaks end puhaste emotsioonidega, või elada emotsioonid välja.

Sage urineerimine tekib siis, kui põies on tekkinud pinge. See võib olla tingitud tundest, et peame tingimata ja kiiruga midagi tegema või et olud avaldavad meile survet. See võib olla tingitud liigsest tunnetetulvast. Samuti võib see viidata, et me ei taha tegeleda oma sügavamate tunnete ja nende tagajärgedega – me vabastame need kiiruga, jõudmata neid endale teadvustada.Kas sa võtad enda peale rohkem, kui suudad hakkama saada? Kas sa püüad millestki vabaneda, ilma et oleksid seda endale täielikult teadvustanud?
Vaja on õppida kohanema erinevate oludega või võtta omaks uusi kogemusi.

K. Tepperwein: Põiepõletiku puhul annab valuline urineerimine märku sellest, et lahti laskmist elatakse läbi vaevaliselt, aga ka sellest kuivõrd hädavajalik on lahti laskmine.
Sagedane urineerimisvajadus, kui eritub vähe või ei eritu üldse uriini, on märk, et te ei suuda vaatamata survele lasta lahti sellest, mis on juba ammu ballastiks muutunud.

Voodimärgamise korral on laps olnud kogu päeva nii tugeva surve all, et niipea kui magades surve meelest kaob, toimub vallandumine. Voodi märgamine on seega põiega nutmine ja nõuab vanemate abi, et välist survet leevendada või sellest vabaneda.

L. Viilmaa: Põiepõletikuga inimene tunneb kibestumist kuhjunud kurvastavatest emotsioonidest. Kui ta selle stressibuketi ükskõiksuseni alla surub, et mitte ebaintelligentne näida, tekivad põiekivid.
Uriini pidamatus on soov elu kibestumistest vihaselt vabaneda, sest miks mina kõike kannatama pean! Ja see aitab nagu ülevoolutoru kaasa, et ei tekiks põievähk.