Uudised (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad

Nahaprobleemid

L. Bourbeau: Probleemid nahaga viitavad sellele, et inimese jaoks on liiga tähtis, mida temast mõtlevad teised. Ta käitub nii nagu tema meelest teised talt ootavad. Järelikult salgab ta end maha, hülgab iseend. Mida rohkem inimene end hülgab, seda rohkem kardab ta hüljatud olla ja seda tugevamalt ta tunneb, et teda hüljataksegi.

Akne puhul on tunne, et inimesed ei saa teda armastada, samas on see omamoodi hoiatus: „Ärge toppige oma nina minu asjadesse!“ Sageli võib vistrikke esineda noorukitel, kellel on liiga võimukad vanemad.

Punased laigud nahal ütlevad, et inimene on kannatamatu, sest tahab saada midagi otsekohe. Keha käsib rahuneda ja mitte püüda valitseda (kontrollida) kõiki või ennast.
Lööve annab tunnistust sellest, et inimene suhtub kannatamatult eelkõige endasse. Hirm, et ei jätku aega ega teadmisi millegi tegemiseks, samas muretseb, mida teised sellest arvavad. Arvab, et peab saavutama edu, ent ei suuda seda sellisel tasemel, nagu tahaks. Keha sõnum on: lase ennast lõdvaks, rahune, ära ole nii nõudlik enda vastu. Teised ei arvusta sind sama rangelt kui sa ise.

Psoriaasihaiged on enda vastu nii äärmuslikult ranged, et neil on häbi selle pärast, mida nad teevad ja kes nad on. Nad süüdistavad ennast. Nooruses kannatasid selle pärast, et neid puudutati või hellitati vähem, kui nad oleks tahtnud või puudutati liiga agressiivselt. Neil on erakordselt suur vajadus olla armastatud. Enamikul neist on mingid „arved klaarida“ vastassoost vanemaga. Peanahal viitab psoriaas sellele, et „ma häbenen seda, kes ma olen või mida mõtlen“. Käte peal ütleb psoriaas: „mul on häbi, et ma mingi asjaga tegelen (või ei tegele). Sinu keha ütleb sulle, et sul on õigus olla sina ise, ennast süüdistamata ja häbenemata, sest süütunne paneb sind kogu aeg ennast kontrollima. Luba, et sind puudutataks selle sõna igas mõttes.

Sügelus annab tunnistust soovidest, mida inimese meelest pole aga võimalik rahuldada („käed sügelevad millegi uue järele“). Neil tuleks õppida elama käesolevas hetkes.
Kuiva nahaga seotud probleemid tulevad liiga „kuivast“ suhtumisest endasse (vähe leebust ja pehmust). Sõnum: lase ennast iseenese juurde, luba endale olla haavatav ja näidata välja oma tundeid!
Soolatüükad ilmuvad neil, kelles on palju meelekibedust, raske on elus näha midagi ilusat. See on seotud emotsionaalse tühjusega. Püüa leida ilu igas oma elu valdkonnas!

L. Hay: Nahaprobleeme tekitab ärevuse ja hirmu mahasurumine. Kas sul on tunne, et sind ähvardatakse? Psoriaasi, ekseemi, nõgestõve või akne puhul tuleks keskenduda sellele, kuidas end maailmas turvaliselt ja kindlana tunda. Pealtnäha võib su elu korras olla, kuid see on saavutatud äärmusliku pingutuse ja kontrolli abil. Sa paistad teistele kindel ja usaldusväärne nagu kalju. See kestab aga sama kaua, kuni kestab rutiin. Elu loomulikud tõusud ja mõõnad toovad kaasa ärevuse, mis väljendub nahaprobleemidena. Huvitaval kombel on mitmed nahahaigustega seotud emotsioonid ja kalduvused, näiteks jäik suhtumine, ka paljude liigesevaevuste taga. Need hädad kipuvad sageli koos käima. Järelikult tuleb sul parandada muutustega toimetuleku oskusi. Suurendada paindlikkust.
Aknet tekitab iseenda eitamine. Vastumeelsus iseenda suhtes.
Uus muster: Armastan end ja aktsepteerin just sellisena, nagu praegu olen.

D. Shapiro: Nahk sümboliseerib meie välimisi piire, nahaprobleemid näitavad suhtlemisraskusi, eriti, kui suhtlus ohustab kuidagi meie piire. Näost on näha, mis pealispinna all toimub. Iga plekike näol on nagu kuju saanud sisemine valu. Konfliktsed emotsioonid avalduvad plekkide või lööbena.
Väga kuiv nahk viitab emotsioonide tagasihoidmisele ja tagasitõmbumisele, et ei peaks suhtlema ega tundma.
Rasune nahk viitab liigsele emotsionaalsusele.
Akne peegeldab kehas lainetavate emotsioonide sügavust, see on karje sisemusest, et lõpetaksime enda ründamise, palve aktsepteerida ennast ja avastada oma sisemine ilu. Vistrikud on konfliktsete tunnete väljalöömine näos. Madal enesehinnang, sisemine põdemine. Lõpeta enda ründamine! Aktsepteeri ennast ja avasta enda sisemine ilu!

K. Tepperwein: Tunne, et ma pole seesmiselt puhas. Tahan olla teistsugune kui olen. Kui akne ilmub näole, tuleb häirivatele asjadele otsa vaadata, nendega tegeleda.
Ma olen normaalne sellisena nagu ma olen ja sobin elama sellisena nagu olen. Ma suudan ümbritsevatega kontakti võtta ja enda eest seista. Võtan elu sellisena nagu ta on.

L. Viilmaa: Vistrike taga on alandatuse tunne.  Näiline hea, mis inimest alandab nii, et ta enam ei jaksa taluda. Esineb rohkem noortel, sest nad tunnevad, et nende tarkused ja oskused jäävad tähelepanuta, täiskasvanud naeruvääristavad neid.
Mäda on abituse ja võimetuse ehk alandatu viha väljendus. Sellega kaasnev hirm ei lase tekkinud olukorrast väljapääsu leida. Kui inimene ei taha leppida alandava olukorraga, vaid tahab kuidagi protestida, siis keha tuleb talle mädavistrike näol appi. Mida rohkem on alandavaid olukordi, seda rohkem mädapunne.
Kui vaoshoitud protest muutub talumatuks, tekivad mädavistrikud. Kui alandatus suureneb, muutuvad mädakolded paiseteks.