Uudised (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad

Menstruatsiooniprobleemid

L. Bourbeau: Menstruatsiooniga seotud probleemid on naiselikkusest lahtiütlemise tagajärg. Need naised sooviks anda esikoha enda mehelikule poolele. Nad on veendunud, et peavad tegema kõik ise ja meestelt abi ei palu, ei soovi neist sõltuda. Selline naine võib arvata, et seks on patt, et see on „loomalik“. Seetõttu hakkab oma seksuaalenergiat tagasi hoidma süü- ja hirmutunde pärast. Vaja on aru saada, et kõik tema seksuaalsed soovid ja naiselikkus on loomulikud asjad, mehele võib elus toetuda.

L. Hay: Enda naiselikkuse eitamine. Süütunne, hirm. Uskumus, et suguelundid on patused ja räpased.
Uus muster: ma võtan vastu oma täieliku väe naisena, võtan omaks kõik oma kehaprotsessid kui normaalsed ja loomulikud nähtused. Armastan end sellisena, nagu ma olen.

D. Shapiro: Menstruatsiooniprobleemid väljendavad naise tunded seoses oma naiselikkusega ja vimmaga meeste vastu. Probleemid viitavad võimetusele alistuda – kui seisame voolule vastu, ehitame tammi, mille taha kogunevad tunded. Kas töötad vastutusrikkal alal, kus on vaja selget mõistust ja head välimust, aga sel perioodil tahaks olla rahulikult ja omaette? Lisandub süütunne, enesearmastuse puudumine ja häbi. Kas tunned, et pead end naisena tõestama? Kas sinu naiselikkuse igakuine meeldetuletus mõjub sulle vastumeelsena, tahaksid olla valitsev, mitte alistuv?

K. Tepperwein: Kuupuhastus on sümboolselt sügavalt naiselik asi, mis juhib tähelepanu soolisusele, loobumisele, naise rollile ja sünnitusele. Kui naine pole oma rolliga rahul, tal on probleeme seksuaalvallas või ta pole rahul naise alluva rolliga argielus, siis tabavad teda menstruaalhäired. Teraapias peaks osalema ka tema partner, sest tal on suur osa naise minapildi kujundamisel või selle rikkumisel.
Menstruatsioonivaevused võivad viidata naiseks olemise sisemisele tõrjumisele. See võib olla ühiskondliku rolli ja seisundi või (tulevase) emarolli tõrjumine. Teine võimalus on, et naine soovib võimalikult kiiresti last, kuid elutingimused või partneri eitav hoiak ei võimalda rasestuda. Probleemi põhjus võib olla ka selles, et naine tunneb, et pole lapse saamiseks valmis ja kaitseb end täiskasvanuks saamise vastu.
Valud on üleskutse lasta arengul kulgeda, vabaneda hirmust, öelda jah oma naiselikkusele, saada lõpuks täiskasvanuks ja mitte ainult vananeda.