Uudised (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad

Maoprobleemid

L. Bourbeau: Probleemid maoga on inimestel, kes ei suuda vastu võtta uusi ideid ja mõista, et mõnikord tuleb elus ette ka takistusi ja muretsemist, mis annavad elukogemust.
Gastriidi sõnum on sama, kuid inimene käitub otsustusvõimetumalt ja sellega lisandub viha. Gastroenteriit on omane väga solvuvatele inimestele. Oskamata leida enda kohta kujunenud situatsioonis ja enese ümber olevate inimestega ühist keelt leida ta raevutseb ja süüdistab samas kõiges iseennast. Tema huvides oleks vähem teistest sõltuda, armastada end sellisena, nagu ta on, ja jätta teistele õigus minna oma teed.
Seedehäired tekivad tihti siis, kui keegi või miski on sind surmani ära tüüdanud ning lõpuks sa plahvatad ja lähed endast välja. Probleemid tuleks selgeks rääkida enne, kui olukord väljub kontrolli alt.
Kõrvetised käivad siis, kui mõtled kellestki viha ja jõuetusega. Keha sõnum on: teised inimesed pole sinu moodi, igaühel on õigus oma vajaduste ja huvide väljendamiseks.
Mao- või kaksteistsõrmiksoole haavand näitab, et miski närib inimest seestpoolt, ta muretseb, tal on stress. Ta mõistab end hukka, on endast madalal arvamusel. Olukord tundub talle dramaatilisemana, kui see tegelikult on. Väljapoole paistab ta kergesti ärrituva ja taktitundetuna. Keha sõnum on: Märka lõpuks ometi oma erilisi omadusi!

L. Hay: Maohaavandid väljendavad tugevat veendumust, et ei olda piisavalt hea. Mis sind seestpoolt häirib?
Uus muster: Ma armastan ja austan ennast. Ma olen rahulik. Kõik on hästi.

Kõikvõimalike seedehäirete (kõrvetiste, refluksi, haavandite, kõhupuhituse, Crohni tõve ja ärritunud soolestiku sündroomi) puhul on põhiemotsiooniks hirm. Need inimesed pelgavad kõike uut ning usuvad, et neil ei ole piisavalt teadmisi, et tulla toime sellega, mida elu neile saadab. Nad on sageli mõjutatud hirmust, ärevusest ja ebakindlusest. Seda saab tervendada afirmatsiooniga: Elu on minuga päri. Ma võtan omaks iga uue hetke igal uuel päeval. Kõik on hästi.

D. Shapiro: Maohaavad = liiga suur pinge, muretsemine raha- või tööasjade, suhete või oma rolli pärast maailmas. Tundub, nagu näriks mure meid. Haavad tekitavad tunde, nagu oleksime vermeis ja kaitseta, nagu poleks meil kuhugi varjule minna. Võib esineda allasurutud agressiivsust, soovi kätte maksta. Vajadus olla hellitatud ja hoitud (nagu beebieas).
Seedehäired esinevad siis, kui seeditav tegelikkus on liiga kibe või hapu või kui seda on liiga palju ning me ei suuda säärast taaka enam välja kannatada. Kas sa neelad alla agressiivseid tundeid, näiteks viha ja ärrituse? Seedehäiretega kaasnevad kõrvetised, mis ütlevad meile, et peaksime välja selgitama, mis meid tegelikult kõrvetab (või ärritab).

K. Tepperwein: Maohaige peab õppima oma tundeid teadvustama ja konflikte teadlikult lahendama. Ta peab õppima oma emotsioonidega toime tulema nii, et need teda jalust ei rabaks. Ta peab õppima oma mittenõustumist ja agressiooni väljendama nii, et ta ei neelaks konflikte alla, vaid võtaks ette ja lahendaks.
Reflukshaigus võib akuutselt esineda siis, kui meil on mingi probleem pureda. Mõned inimesed kurdavad pidevate kõrvetiste üle. See juhtub siis, kui agressiivne tunne inimese või olukorra vastu kuhjub pikama aja jooksul ja pidevalt tuleb ebameeldiva olukorraga rinda pista, aga kardame end kaiststa või pole valmis järeldusi tegema. Lõpuks peab siiski õppima enda seisukohti ja viha väljendama ka siis, kui sellega võib kaasneda kellegi poolehoiu kaotamine.

L. Viilmaa: Hirm töödega algust teha = spastiline magu. Kui ei taha algust teha, ei erita magu seedemahla. Vihaga tööle asudes saab gastriidi, viha suurenedes haavandtõve, mis viha pahasoovlikuks kasvades muutub vähktõveks. Süütunnete kasvamine enda või teiste süüdistamiseks tekitab mao ülehappesuse. Enesesüüdistamisest tuleb sügavam ja valulikum haavand. Enda sundimine on sihipärane pahasoovimine. 12-sõrmiksoole seisund näitab oskust kollektiivselt tööd teha, suhtumist laiaulatusliku töö alustamisse, jätkamisse ja lõpuleviimisse.