Uudised (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad

Kurguhaigused

L. Bourbeau: Kurguvalu. Kardad ennast väljendada? Hoiad oma viha tagasi? Kellegi väljaöeldu traumeeris sind? Tihti me ei teadvusta, et mingi sõna on meid haavanud, kuid tegelikult oleme nii tundlikud sõnade suhtes. Kurguvalu kergendamiseks räägi teisele välja, mida sa läbi elasid, kui ta need sõnad ütles.
Kõripõletik, hääle kaotus. Väljenda end! Eriti tugevasti hirmutab sind võimalus öelda oma arvamus välja ülemusele. Võibolla kardad, et sinu üle hakatakse naerma. Selle taga võib olla ka viha või solvumist. Kui sa jääd ootama, matad tunded veel sügavamale maha. Väljapääs on tunnistada endale, et kardad ja seejärel leida endas jõudu, et välja öelda, mida tegelikult mõtled. Nii mõistad, et liialdasid oma hirmuga ja probleem ei ole tegelikult ületamatu. Keha sõnum on: esita julgelt oma seisukoht!

L. Hay: Kurguvalu näitab võimetust avameelselt arvamust avaldada ja enda eest seista. Allaneelatud viha. Loovuse lämmatamine. Keeldumine muutumisest.
Uus muster: Rääkimine on oluline, ma väljendan ennast vabalt ja rõõmsalt. Mul on lihtne ja kerge enda eest seista, väljendan oma loomingulisust. Olen valmis muutuma.
Mandlipõletik näitab veendumust, et sa ei suuda enda eest rääkida ja enda vajaduste eest kosta.
Uus muster: Mul on sünnipärane õigus enda vajadusi rahuldada. Küsin nüüdsest, mida vajan, armastuse ja kergusega.

D. Shapiro: Kurguvalu puhul küsi endalt, kas sul on raskusi enese väljendamisega. Kas sa neelad alla midagi, mis ärritab või tekitab valu? Mida sul on raske aktsepteerida? Kas miski on kurku kinni jäänud? Võib-olla su enda tunded kägistavad sind, kui hoiad tagasi viha, ärritust või pettumust. Ütle välja, mida sa tegelikult tahad öelda!
Häälepaelte probleemid on seotud hirmuga rääkimise ees või tunnete mahasurumisega.
Mandlipõletik tekib, kui mandlid on ärritunud – see tähendab, et tegelikkus, mida me endasse võtame on ärritav. Samuti võime tunda, et ei suuda ennast kaitsta ja toimuv on meid haavanud. Mandlipõletikku esineb sagedamini lastel, kuna neil ei ole võimalik tavaliselt ise valida, mis nende elus parasjagu toimub.

K. Tepperwein: Hääle kähedus võib tekkida hirmust konfliktide ees või tundest, et end ei osata või ei tohi õigesti väljendada. Akuutne või krooniline hääle kähedus muudab inimese hääletuks. See võib äidata, et inimene tunneb ennast võimust ilmajäetuna ja usub, et tal pole enam midagi öelda. Teisalt on selles üleskutse lahendada konflikte mitte häälekalt, vaid sisemise mõistmise või muutumise kaudu.

L. Viilmaa: Angiin tekib, kui tunned end peres tühja kohana, su jutt läheks kui tühja ja sellest on häbi, tunne, et minu „prääksumine“ on mõttetu. Paned suu kinni, et „parem“ olla ja mandlid kattuvad mädaga. Mandlid on terved, kui kuulad sisehäält ja tegutsed vastavalt sellele, siis leiad alati väljapääsu. Ei ole kasu sellest, et aina oodata, millal ükskord sind kuulda võetakse või sellest unistada, taga igatseda. See võrdub ise oma elu elamise võimalusest loobumisega.
Hääle äraminek ütleb, et su liigne avameelsus on jõudnud enesehävitamise kriisi. Su usaldust kuritarvitati, aga sa ise mängisid kaardid kätte, kuigi nüüd protestid kogu oma olemusega sellele vastu.