Uudised (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad

Kõrvade probleemid

Loe keskkõrva probleemide kohta lisaks: Tasakaaluhäired, vertiigo, tinnitus.

L. Bourbeau: Kõrvaprobleemide korral küsi endalt, kas Sind ärritab see, mida sul tuleb kuulda. Mis see on? Kas see puutub tegelikult sinusse või mitte? Mis sind rööpast välja lõi?
Infektsioonihaiguse puhul nagu näiteks otiit, lisandub ärritusele viha. Paned oma kõrvad kinni, soovimata midagi kuulda.
Mastoidiiti haigestuvad enamasti lapsed, kes enese ümber vihaseid inimesi kuulates alluvad kergesti vihale ja ärritusele.
Vilin (kumin, kohin) kõrvades viitab kuulmistaju häiretele. Esineb neil, kes hoiavad oma aju pidevas pinges. Soovitus: rohkem spontaanust, sa ei pea püüdma kõike kontrollida ja täiuslikkuseni viimistleda. Sind armastatakse sellisena nagu sa oled. See haigus võib tabada neid, kes kardavad kuulda võtta oma intuitsiooni ja usaldavad liialt infot, mida saavad teistelt. Või siis püüavad teistele õpetada asju, mida ise pole oma elus suutnud rakendada. Endal on süütunne, süüdistab end ebasiiruses. Sel juhul peaks endale meelde tuletama, et kõike pole vajagi ellu rakendada.

L. Hay: Kurtus või tugev kuulmislangus näitab eemaldumist, kangekaelsust, isolatsiooni. Mida sa kuulda ei taha? (Ära sega mind!).
Uus muster: Ma rõõmustan kõige üle, mida ma olen võimeline kuulma. Ma olen kõiksusega üks.
Kõrvavalu, kõrvapõletik (otiit) näitab vihast soovimatust kuulata. Liiga palju lärmi. Tülitsevad vanemad.
Uus muster: mind ümbritseb harmoonia. Ma kuulan armastusega kõike head ja meeldivat. Ma olen armastuse keskmes.

D. Shapiro: Kurtus – kas olen kuulnud liiga palju valu ja hingepiina tekitavat? Või olen sedavõrd ametis iseendaga, et ei suuda teisi kuulata – oma probleemid on tee peal ees. Kui ma ei kuule, siis mul pole vaja kuuldule reageerida.

Vedelik kõrvas viitab tunnete kuhjumisele. Laste kuulmiskaotus on sageli seotud emotsionaalsete ja psüühiliste teguritega, seega on oluline järlgida, et lastel oleks võimalus väljendada varjatud tundeid ja hirme.

Valu kõrvas on nagu valu meeltes või südames – miski, mida kuuleme, tekitab sisemist ängi ja segadust. Tunded jäävad sisemusse pidama ja tahaks oma kõrvad kinni katta, et helid enam neisse ei tungiks. Kõrvavalu võib tekkida, kui oleme teisi kuulanud, kuid tunneme, et meid ei ole keegi ära kuulanud. Aga võibolla hoopis oleme keeldunud kedagi ära kuulamast ja nüüd tunneme end süüdi.

Infektsioon kõrvas viitab sellele, et kuuldu mõjutab meid, tekitades põletikulise, kuumava reaktsiooni. Või ei ole kedagi, kes sind ära kuulaks ja see ajab vihaseks.

K. Tepperwein: kõrvavalu (nt keskkõrvapõletik - otitis media) nagu kõik muud akuutsed põletikud, viitavad sisemisele konfliktile, mis pole leidnud väljundit. Haigel on valus midagi kuulda. Kõrvavalu võib tabada ka neid, kes liiga palju võõraid soove ja ootusi kuulda võtavad, toimivad kaasinimeste tahtmist mööda ja elavad teistele meelepäraselt.
Kes ennast pidevalt eirab, see ei peaks imestama, kui ta ühel päeval kuulmise ja nägemise sootuks kaotab.