Uudised (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad

Kopsuhaigused

L. Bourbeau: Probleemid kopsudega tekivad neil, kes ei oska elada täiel rinnal, suhtuvad ilma huvita kõigesse, millega tegelevad ega tunne, et väärivad tõelist elu. Neil on alateadlik hirm surma ees.
Emfüseem, mille sümtomiteks on  hingeldus ja õhupuudustunne, tekib, kui inimene on millegagi väga rahulolematu. Ta peab ise õppime leidma põhjust rõõmustamiseks, mitte ootama, et keegi teine talle selle põhjuse kandikul ette tooks.
Kopsupõletik tekib inimesel, kes on väsinud elust ja vastutuse koormast. Ta allub kergesti emotsioonidele ja võib jõuda meeleheitesse. Keha soovitab, et ta suhtuks ellu vabamalt, huumoriga, ja naudiks iga hetke.

L. Hay: Kopsud esindavad võimet elu vastu võtta. Kopsuhaigused viitavad depressioonile, kurvastusele, leinale ja hirmule elada täisverelist elu. Ei tunta end piisavalt väärtuslikuna, et elada täisväärtuslikku elu.
Kopsupõletik näitab meeleheidet ja elutüdimust. Inimesel on emotsionaalsed haavad, millel ei ole lastud paraneda.
Uus muster: Ma olen võimeline elu kogu tema täiuses vastu võtma. Ma elan armastavalt ja täiel rinnal.

D. Shapiro: Kopsupõletikuga kaasnevad tulised tunded, valu ja kurnatus, energiavarude kahanemine. Millest on sul tulnud nii tugevad tunded elu endasse võtmise suhtes? Kas toimetuleku koorem on sind ära kurnanud ja liiga raskeks muutunud? Kas tahad peatuda ja aja maha võtta? Kas vajad abi, aga ei suuda seda paluda?

L. Viilmaa: Hingamine on vabadus, vabadus on elu. Hirm sunnib lõõtsutama.
Bakteriaalsed kopsupõletikud on sellest, et inimene protestib oma vabaduse piiratuse üle ja süüdistab teisi vahetegemises, ebaõigluses, ülekohtus, aga ennast ei näe.
Viiruslikud kopsupõletikud tekivad siis, kui inimene süüdistab oma vabaduse ehk võimaluse puudumises iseennast (nt inimene süüdistab ennast, et ta „korra majja löömise“ nimel teisele halvasti ei öelnud).