Uudised (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad

Kõhulahtisus ja -kinnisus

L. Bourbeau: Seedehäired tekivad tihti siis, kui sind keegi või miski on surmani ära tüüdanud ning lõpuks sa plahvatad ja lähed endast välja. Soovitus: räägi tekkinud probleemid selgeks.
Kõhukinnisuse puhul küsi endalt: kas hoian kinni vanadest arusaamadest ja keeldun vabastamast kohta uuele? Aeg on vanast lahti lasta. Kõhulahtisus tabab siis, kui lubad uutel arusaamadel liiga kiiresti endast „läbi kihutada“, hülgad need tegelikult ja see tekitab hirmu tuleviku ees. Tahad, et kõik laheneks võimalikult kiirelt ja sa ei peaks sellega enam tegelema. Selle käigus hülgad iseenda või kardad, et sind hülgavad teised. Keha saadab sõnumi, et hirm ei too praegu kasu.

L. Hay: Kõhukinnisus tähendab keeldumist vanade mõttemustrite vabastamisest. Inimene on minevikus kinni. Vahel tähendab ka ihnust.
Uus muster: annan mineviku vabaks ning olen uus, värske ja elujõuline. Luban elul läbi enda voolata.
Gaasivalud näitavad klammerdumist ja hirmu ning seedimata mõtteid ja muljeid. Uus muster: ma lõdvestun ja lasen elul endast kergusega läbi voolata.

D. Shapiro: Kõhukinnisus räägib hirmust tundmatuse või tuleviku ees. Esineb sageli reisil, uues elukohas, kui on muresid raha või suhetega. Tuleb vajadusest kontrollida, turvalisust hoida. Potil käimine on alistumine, kõhukinnisus on võimust kinni hoidmine. Midagi on lõpule viimata, pole olukorrast võtnud kogu õppetundi. Kõige tähtsam on õppida tundeid väljendama ja seejärel vabaks laskma. Usk ja usaldus, et kõik saab korda ka ilma meie kontrollita.
Kõhulahtisus tabab siis, kui on liiga palju teha ja stress kasvab ning ma tahan, et kõik saaks juba mööda nii ruttu kui võimalik. Kas tahad kellegi eest põgeneda? Tahad millestki lahti saada? Kogetu häirib sind emotsionaalselt ja sa ei tea, kuidas selliste tunnetega nagu paanika või lein toime tulla. Kas sa lükkad hirmust läheduse ees tagasi armastuse ja hoolitsuse, mida sulle pakutakse? Oluline on leida taas kontakt sisemise kindlustunde ja jõuga.
Ärritatud soole sündroomi puhul pole tegemist niivõrd soolestiku, kuivõrd närvide probleemiga. Põhjuseks on sageli stress, mis seotud võimu ja piiride säilitamise või lahtilaskmise ja kontrollist loobumisega. Võib esineda tugev hirm, enesekindluse puudumine või tundmatutes olukordades tekkiv närvilisus. Millest hoiad kinni sellise jõuga, et see sind sõlme keerab? Mida on vaja vabaks lasta?

K. Tepperwein: Kõhulahtisus näitab üldist hirmu elu ees ja kohanematust eluga. Akuutne kõhulahtisus viitab akuutsele probleemile, millega ei soovita tegeleda.
Kõhulahtisus on peensoole ülereageerimine ja peensool omakorda on seotud analüüsimisega, intellektiga. Probleemid tulevad liigsest analüüsimisest, keskendumisest detailidele, kriitilisusest. Tuleb õppida tundma suuri seoseid, mitte juuksekarva lõhki ajada. Mitte kõike ei tule kiiresti minna lasta, vaid asjaolusid põhjalikult kaaluda, asju õigesti hinnata ning kasutada.

L. Viilmaa: Tahtmine kokkuhoidmisega midagi suurt ära teha viib koonerdamisele ja kõhukinnisusele. Pidev tõestamine, et teen kõike õigesti. Ei taha ühtegi oma viga tunnistada.
Kõhulahtisus tuleb hirmust selle ees, mis saab. Inimene tahab oma töö tulemusi liiga kiiresti näha. Elu pisiasjade vihkamine.