Uudised (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad

Kilpnäärmehaigused

L. Bourbeau: Kilpnäärmehaigused võivad tekkida inimesel, kes peab end kisendava ebaõigluse ohvriks, kellele näib, et kõik aina solvavad teda. Tegelikult teeb ta ise oma elu keeruliseks.
Kilpnäärme suurenemine (hüpertüreoos) on neil, kes loovad oma elus paljutki, aga nende töö viljad ei too neile kasu. Nad hakkavad tundma viha kõige vastu, mis ei lase neil teha seda, mis nad tõeliselt tahaks. Keha sõnum: Pead õppima eristama teistelt saadud nõuandeid sellest, mida sa tõeliselt teha tahad!
Struuma annab tunnistust kilpnäärme suurenenud aktiivsusest. Inimene on kogu aeg rahulolematu või tunneb viha selle pärast, et tahab teistele oma tahet peale suruda, kuid see ei õnnestu. Keha sõnum: Ütle otse välja, mida sa elult tahad, mitte ära oota, et teised sulle rohelise tule sisse lülitavad!
Kilpnäärme alatalitus (hüpotüreoos) on tõsine hoiatus: Kasuta oma loovat jõudu, et ise oma elu üles ehitada! Inimene võib oma elu luua nii nagu ta ise tahab. See haigus võib tabada ka neid, kes ei suuda toime tulla pidevalt korduva situatsiooniga või ei leia ühist keelt oma lähedastega.

L. Hay: Alandatuse tunne. “Ma ei saa kunagi teha seda, mida ma tahan teha. Millal
siis ükskord minu kord tuleb?”
Uus muster: Ma vabanen vanadest piirangutest ning väljendan ennast vabalt ja loovalt.
Struuma = viha selle pärast, et ollakse tülisse kistud. Enda ohvrina tundmine. Tunne, et elu on nurjunud. Rahulolematus.
Uus muster: Mul on enda elu üle võim ja autoriteet. Ma saan vabalt olla mina ise.

D. Shapiro: Kilpnäärme ületalitlus = hirm vastustuse ees, tahaks olla lapselikult muretu ja süüdimatu. Kas oled liiga isekas ja enesekeskne? Olles väga hõivatud, püüame vältida tegelemist vähem meeldivate kohustustega.
Alatalitlus = oled endale võtnud liiga palju kohustusi, see kägistab. Nagu mataks elu enda alla. Elutahe on alla surutud. Vaja on hakata tegelema kehas paiknevate sügavate sisemiste tunnetega.

K. Tepperwein: Kilpnääre reguleerib häire- ja võitlusvalmidust. Häired tekivad siis, kui hirme väljendatakse vaid suurimate pingutustega. Kui on hirm usaldamise ees, hirm tüssatud saada.
Kilpnäärme ületalitlust põhjustab pidev pingeseisund, mis on tekkinud sellest, et inimene surub pidevalt oma negatiivseid tundeid ja toetusvajadust alla. Hirmud ei leia väljapääsu, kuigi organism on pidevas võitlusvalmiduses. Inimene väljendab end hoopis aktiivse tegutsemise, suure vastutuse võtmise, erilise saavutusvajaduse, tugeva sõltumatuseiha kaudu. Ümbritsevad ei oska sellisest käitumisest toetusvajadust välja lugeda. See toobki kaasa tunde, et mind ei mõisteta. Oma soovi kellelegi toetuda ei väljendata otseselt vaid varjatakse see vajaduse taha ise teiste eest hoolitseda. Enamasti põevad seda naised. Nad muutuvad üha rahulolematumaks, depressiivsemaks, sest ei leia enda loodud vanglast väljapääsu. Lahenduseks on: väljenda enda vajadusi ja näita end sellisena nagu sa tegelikult oled! Ole sina ise.

L. Viilmaa: Kilpnäärmesse koguneb see raev, mida ainult suu kaudu väljendada saab. Kilpnääre on suhtlemise, tingimusteta armastuse äraõppimise organ, mis korraldab armastusenergia liikumist eri kehaosade vahel. Tema tööd takistab armastusele tingimuste seadmine: Kas ikka on vaja? Miks on vaja? Võib-olla pole vaja? Ehk saab vähemaga hakkama? Ja hirm, et vaatamata püüdlustele ei õnnestu kõik nii nagu vaja.
Alatalitus: süütundest koormatud ja maadligi surutud. Kui lisandub veel ka kurvastav abitus, võib tekkida tsüst. Rahulolematuse ja alaväärsuse kogunemine tekitab struuma – kael suureneb, kuna kurbus kasvab (aga nutta ei taha). Hirm rahulolematu ülinõudlikkuse ees. Mõtlemisvõime aeglustub.
Ületalituse tekitab võitlus alandamise vastu. Vihane olek ja mürgised sõnad hakkavad seest välja tulema (hirm õeluse ees ja viha õeluse vastu). Ta on ohver, kes paneb teised kannatama.
Vaja on vabastada hirmu süüdi olla.