Uudised (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad
Tervis ei ole püsiv seisund, sa lood seda iga päev ise, üha uuesti. Sinu keha reageerib igal hetkel sinu mõtetele, tunnetele, emotsioonidele ja kogemustele.
– Caroline Myss, PhD

Inimesed anuvad jumalatelt tervist, mõistmata, et neil endal on selle üle võim.
– Demokritos (460 eKr–370 eKr)

Keha sõnumid

Louise Hay Palju uuringud ja psühhosomaatilisteks tunnistatud haigused näitavad, et füüsiline keha on emotsioonidega tihedalt seotud.

Haiguse puhul öeldakse eesti keeles „ma ei tunne ennast hästi“. Tervenemiseks ongi vaja end tundma õppida ja oma keha sõnumitest aru saada. See algab ausast enesevaatlusest, nõuab tähelepanu pööramist tunnetele, nende olemasolu tunnistamist, oma tegelike vajaduste väljaselgitamist ja seejärel uute valikute tegemist. Need uued valikud võivad puudutada nii füüsilist (elu- või töökeskkond, jook, söök, puhkus jne) kui mõtete ja tunnete (hirm, viha, süütunne, kurbus jne) maailma.
 
Keha saadab meile tegelikult kogu aeg sõnumeid. Üks lihtsamaid, millest tavaliselt aru saadakse, on haigutamine märku andmaks, et „puhka nüüd!“ Raske on reageerimata jätta ka silmade väsimisele, sest kui seda kaua eirata, läheb pilt uduseks või vajuvad silmad kinni. Haigestumine on märk sellest, et keha vaiksemaid märguandeid pole tähele pandud ja nüüd on ta juba karjumise appi võtnud. Nii ignoreerib näiteks töökas inimene haigevoodisse jäämiseni keha vajadust puhata või süüa.

Siiski tasub meeles pidada, et kuigi inimese käitumisharjumused, mõtted ja tunded mõjutavad tema tervist, ei tohi haigestumises hakata süüdlast otsima. Ei tasu ennast süüdi tunda ega süüdistada teisi inimesi ja olusid. Vaata sellest lähemalt siit.
 
Inimkeha on uskumatult keeruline kompleks ja teaduslikust aspektist lähtudes ei saa väita, et holistiline teraapia, koputamine või Bachi õieteraapia ravib inimesi terveks. Siiski näitab praktika, et inimesed saavad nende teraapiatega vabastada füüsisesse kinni jäänud emotsionaalset energiat.

Võibolla tekib seda lugedes tahtmine emotsioonidest vabaneda – nemad on ju kurja juur, tekitavad haigusi. Nii ei saa aga väita. Emotsioonid ja mõtted ei tekita haiguseseisundeid vaid osalevad selles protsessis. Tänu sellele saab ka inimene ise osaleda enda tervenemise protsessis. See aga ei tähenda, et teadusliku meditsiini abist tuleks loobuda.

Holistikas kasutatakse sümptomitest arusaamiseks kehapiirkondade ja organite sümboolseid tähendusi ning nende seoseid energiakeskuste ehk tšakratega. Keha signaalide tõlgendamisest on kirjutanud mitmed holistilist lähenemist pooldavad arstid ja terapeudid. Kui keha sõnumist on aru saadud, siis on võimalik lisaks meditsiinilisele abile ka ise midagi ette võtta. Näiteks mõnd mõtte- või käitumismustrit muuta, afirmatsioone, mediteerimist ja visualiseerimist kasutada, konsulteerida toitumisnõustaja või holistilise terapeudiga.

Kui sümptomite selgituste lugemine tekitab segadust, abitusetunnet või lihtsalt lisaküsimusi, siis võid ühendust võtta jana@sinuterapeut.ee. Lisaks regressiooniteraapiale võid abi saada ka EFT-st ja Bachi õieteraapiast.


Vaata hinnakirja siit
Regisreeru teraapiasse e-kirja teel.


Lisalugemist:
Lise Bourbeau „Kuula oma keha, oma parimat sõpra Maa peal“
Lise Bourbeau "Kes sa oled?"
Louise Hay „Tervenda oma keha“
Louise Hay ja Mona Lisa Schulz „Kõik on hästi. Tervenda oma keha meditsiini, afirmatsioonide ja intuitsiooni abil“
Debbie Shapiro „Sinu keha räägib sinuga“
Kurt Tepperwein „Millest haigused räägivad“
Kurt Tepperwein „Sinu keha sõnumid“
Luule Viilmaa „Ellujäämise õpetus“ I–VIII