Uudised (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad

Käte probleemid

L. Bourbeau: Valu kätes kõneleb sellest, et inimene ei tunne armastust oma töö vastu. Sul on aga alati võimalik valida erinevate variantide vahel: kas vahetada see töö välja või õppida tundma oma praeguse töö positiivseid külgi, hakata oma töösse suhtuma lugupidamise ja armastusega.

Kui käsi jäi haigeks pärast sattumist uudsesse (tundmatusse) olukorda, on aeg lahendada tekkinud arusaamatused armastuse ja usaldusega.

Valu võib kätesse tulla ka sellest, kui embad (või hoiad käest) oma lapsi või kallimat liiga harva, häbened seda teha, arvates, et oma armastust ei pea demonstreerima.

Tihti hakkab käsi valutama inimesel, kes kardab kaotada positsiooni oma ülemuse "parema käena". Võibolla alahindad ennast, tunned, et sind ei ole mõistetud ja oled teistega võrreldes kasutu.
Kas kardad kasutada praegu avanenud soodsat võimalust? Või pole sa rahul sellega, millega elus tegeled (mida teed oma kätega)? Kas oled unistanud hoopis teisest elukutsest või hobist?
Keha sõnum on: Liigu edasi, kui soovid ja ära karda seda uut vastu võtta, mis sulle rahuldust võib pakkuda!
Lõpeta kahtlemine oma võimetes! Ära mõista ennast hukka!

Liigesepõletik (bursiit) esineb tihti tööga seoses tekkinud vihade pärast. Soovitus on kohaneda uue situatsiooniga ja töökaaslastega.
Valu küünarliigeses näitab liiga paindumatut seisukohta uue olukorraga kokku puutudes. Tõrksus võib olla sellest, et inimene kardab sattuda täbarasse olukorda, hirm ei lase rahulikult edasi minna.
Kämmal (labakäsi) on südame pikendus, seotud andmise (parem käsi) ja vastuvõtmisega (vasak käsi). Võtad sa vastu armastuse ja tänutundega või hakkad paaniliselt mõtlema, mida sa vastutasuks pead andma? Sul tuleks õppida vastu võtma seda, mis sulle antakse, uskudes, et sul on selleks täielik õigus. Anda tuleb samuti kogu südamest, ootamata vastutasuks tänulikkust.
Sinu käed, eriti labakäed vajavad armastavaid puudutusi. Nad peavad tegema seda, mis neile meeldib, näiteks mängima mingil muusikariistal.
Randmehädad võivad tabada neid, kes püüavad teha rohkem kui suudavad ja soovivad väga demonstreerida oma erilisi omadusi. Neil on vaja mõista, milles seisneb nende tõeline tähtsus ja mitte veenda ennast, et on olulised ainult siis, kui midagi käsile võtavad.
Kui sõrm on kas murtud, marraskil, vistrikke või soolatüükaid täis, siis pühendab inimene liiga suurt tähelepanu pisiasjadele.
Probleemid pöidlaga viitavad ülemäärasele intellektuaalsele aktiivsusele, erutumisele. Keha sõnum on: ei tasu olukorda üle dramatiseerida.
Nimetissõrme probleem viitab soovile kaasinimest ümber veenda või käskida. Sõnum: Lõpeta tühiste asjadega tegelemine ja pisiasjadest probleemi tekitamine!
Keskmine sõrm esindab viha ja seksuaalsust. Sõnum on sama, mis nimetissõrme puhul. Nimetu sõrm on abielusuhte näitaja, sõnum sama.
Väikse sõrme probleem viitab, et perekonnaelu on liiga emotsionaalne ja peaksid sellele tähelepanu pöörama.
Küüned on sinu energia näitajad. Kui küüned murduvad, siis kulub energia ebaühtlaselt: järsule tõusule järgneb vaikus. Kui küüned on rabedad, siis oled sisemiselt väsinud. Küünte närimine näitab, et tunned end petetuna, ilmajäetuna, oled rahulolematu oma vanematega (tunne võib ulatuda lapsepõlve). Sulle näib, et sind ei lastud elada nii, nagu oleks tahtnud – kui mingi situatsioon käivitab lapsepõlves toimunu, hakkad küüsi närima.

L. Hay: Käsivarred esindavad suutlikkust ja võimet elukogemusi vastu võtta. "Ma emban oma elukogemusi armastuse, rõõmu ja kergusega."

D. Shapiro: Käed väljendavad vastuvõtlikkust ja kartusetust, distantsi hoidmist või avatust. Käsivarred väljendavad aktiivset tegutsemisenergiat. Kas teed seda, mida tahad? Kas teed midagi, mida ei peaks tegema? Kas sa sirutad end liiga kaugele välja või hoiad tagasi? Mõnikord on raskus liiga suur ja käsivarred hakkavad valutama või „surevad ära“.
Nõrgad või väsinud käsivarred väljendavad võimetust lasta tunnetel ja energial väljapoole voolata, hirmu, et ei suuda olukorda kontrollida või otsuseid vastu võtta, võimetust elust kinni haarata, hirmu oma tõelisi tundeid väljendada.
Jäigad või valulikud käsivarred väljendavad vastuseisu tegutsemise ja eneseväljendamise suhtes.

K. Tepperwein: Küsimused käteprobleemide puhul on: kus ma ei anna piisavalt? Mida ma tahan või ei taha teha? Kus tuleks järele anda? Kus ma võimalust ei kasuta? Kus ma tegutseda ei suuda?
Küünte närimine väljendab sisemist pinget ja agressiivseid impulsse välise maailma, näiteks autoriteetide (isa, ema, ülemus, õed-vennad) suhtes.  Selle põhjuseks võib olla ebaõiglane kohtlemine, millele ei julge vastu astuda. Kui inimene julgeb end vajalikul määral väljendada, siis kaob vajadus küüsi närida.