Uudised (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad

Jalgade probleemid

L. Bourbeau: Kui sul on probleemid jalgadega, siis on sulle küsimused: Kas sa kardad liikuda edasi? Kas sul on hirm tuleviku ees?

Probleemid varvastega tekivad neil, kes pööravad liigset tähelepanu oma tuleviku üksikasjadele. Neil tuleks oma energia keskendada palju tähtsamatele asjadele. Sissekasvanud küüs viitab erutusele või süütundele, mida tuntakse enne uue suuna valimist oma elus.

Probleemid kannaga algavad inimesel, kes on veendunud, et teda ei mõisteta ja kes elab tuleviku ees ebakindlust tundes. Keha sõnum: Enne kui arvad, et teised sind ei mõista, proovi neid veenda! Näed siis, et kõik sõltub sinu mõtetest ja ideedest. Elus edasiliikumiseks pole üldse vaja, et kõik sind mõistaksid. Niisiis, edasi!

Probleemid jalataldadega tekivad sageli inimestel, kes elu eriti ei usalda ja kardavad, et pettuvad tulevikus oma ootustes. Suhtuvad ellu rahulolematuse ja ärritusega. Keha käsib neil tulevikku vaadata lootuse ja usaldusega ja mitte põhjustada endale liigset valu.

Konnasilmad, vesilvillid ilmuvad hirmust, et ei osata valida teed tulevikku. Läbimurre tulevikus on kas liiga tugev või pole piisavalt võimas. Nii ühel kui teisel juhul on enese ette seatud siht liiga keeruline, et seda ilma raskusteta saavutada.

Sääre haigestumine räägib hirmust tuleviku ees, kartusest edasi minna. Keha palub tegutseda palju aktiivsemalt, liikuda edasi rõõmsalt, enesekindlalt, teades, et ees on kõik hästi. Säärases olukorras on ühe koha peal tammumine eriti kahjulik. Säärelihase kramp esineb siis, kui oled pettunud oma ootustes ja see takistab oma jõusse uskumist ning raskusteta edasi liikumist.

Veenilaiendid jalgadel osutavad sellele, et sul on praegu selline töö, mis sulle ei meeldi. on vaja õppida armastama seda, mida teed või otsida töö, mis on sulle hingelähedane. Veri sümboliseerib rõõmu meie elus. Kui veri ei jõua jala veenidesse, tähendab, sul jääb puudu rõõmust elus. Oled arvatavasti liiga ustav sõnale "peab". Keha soovitab sul endasse palju leebemalt suhtuda ja mitte unustada lõbutsemist.

Põlved on jala painduv osa, põlvede probleemid = tugev ego, vähene paindlikkus. Inimene väidab, et tahab liikuda edasi, aga ei soovi seejuures absoluutselt muuta oma eluviisi. Kangekaelne küsimustes, mis puudutavad nende harjumusi ja kiindumusi. Võib olla autoritaarne inimene, kes tahab teisi kontrollida, kuna „need ei ole küllalt usaldusväärsed ja jäävad jonnakalt oma seisukohtade juurde“.
Sinu keha ütleb sulle, et mõnikord oleks kasulik võtta kuulda kellegi nõuandeid. Peaksid üles näitama suuremat paindlikkust, mitte muretsema, mida teised sinust mõtlevad. Oled sa kohanud elus inimesi, kelles oled pettunud vaid sellepärast, et nad ei ole sinuga nõus?
Probleemid põlvedega võivad osutada ka hirmule muutuda oma (probleemsete) sugulaste sarnaseks. Keha soovitab õppida oma sugulasi armastama, selle asemel, et kohut mõista.

Probleemid puusade või tuharatega näitavad, et inimene elab pigem minevikus ja tunneb veel tänagi viha, kui meenutab mineviku sündmusi. Nii loob ta endale ise takistusi. Andestamine vabastab (sa ei kiida sellega olnut heaks, aga vabastad oma sideme sellega).

Kui reitel on tselluliit, näitab see, et inimene hoiab end tagasi ega liigu edasi. Põhjuseks on noorusest pärit meelekibedus. Vaja oleks vabaneda lapsepõlve traumeerivatest mälestustest, mis ei lase areneda ja hoiavad kinni loomingulist arengut.

L. Hay: Jalad viivad meid elus edasi. Probleemid jalgade alumises osas räägivad, et on hirm tuleviku ees ja ei taheta edasi liikuda.
Uus muster: Ma liigun edasi eneseusalduse ja ja rõõmuga, teades, et minu tulevikus on kõik hästi.
Veenilaiendid viitavad viibimisele olukorras, mida tegelikult vihkad. Keegi tegi sind araks. Ületöötamine ja ülekoormatus.
Uus muster: Ma seisan tões ning elan ja liigun rõõmuga. Ma armastan elu ja liigun vabana ringi.

D. Shapiro: Hirm edasiliikumise ees. Teemad on seotud minevikuga (vanematega).

Sääreluu ja säärelihas on seotud parajasti käesoleva liikumisega, vastasseisu ja hirmuga, meie positsiooniga elus. Kas  tahaksid millegi eest ära joosta? Tahaksid liikuda teises suunas? Kas pind, millel seisad on ebakindel?

Jalaluumurd = konflikt süvatasandil – kas poleks parem liikuda hoopis vastassuunas? Kas tunned, et sind ei toetata?

Labajalad: kui on hirm selle ees, mis tuleb, võivad varbad kõverduda või jalad valulikuks muutuda, nii et käia on raske, nagu püüaks tulevikku peatada.
Külmad jalad = emotsionaalne ebakindlus, tagasitõmbumine, vastuseis eesootava suhtes. Higistavad jalad = liigsed emotsioonid eesootava suhtes.
Paistes jalad = hoian tagasi hirmu ja pettumust, mis on seotud edasiliikumise suunaga. Kestendav nahk = vaja on vanadest mõttemallidest vabaneda, laskmaks esile kerkida uutel suundadel.

Pahkluu nikastus = paindlikkuse puudumine oma suunas liikumisel. Paistes pahkluu = soovimatus millestki lahti lasta, emotsionaalse energia kinnihoidmine.
Vesi põlves = emotsionaalne vastuseis alistumisele.
Põletik põlves = järeleandmatus millegi vihastava suhtes, liiga palju kohustusi.

Veenilaiendid tekivad, kui veeniklapid ei tule toime oma ülesandega suunata veri üles ja hoida see tagasi alla vajumast. Kui haigus tekib seisva töö tõttu, on see seotud tundega, et sind ei toetata – vaja on tugisukki. Kas tunned, et oled üksi? Teiste abi ja armastus ei ole sulle toeks? Või oled vastu pakutud hoolitsusele? Kas tahad täielikult loobuda? Milline osa sinust variseb kokku?
Rasedusaegsed veenilaiendid võivad olla seotud sisemise hirmuga, et pead vastutama teise inimese eest. Tulevane ema on ebakindel ja segaduses. Kas saad vajalikku toetust ja abi? Missugused hirmud sul on? Kas suudad väljendada oma hirme või on sul häbi seda teha?

L. Viilmaa: Põlved väljendavad elus edasijõudmise põhimõtteid. Kas me kasutame võitlust ja pettust (purunemine), tunneme kaotaja kurbust (põlve tekib vesi) või kättemaksja kurbust (põlve tekib veri).
Sääred väljendavad elus edasijõudmise teostamist. Kui me oma hirmunud tahtega kiirust suurendame, on sääred krampis. Kui vihastame naiseliku aegluse peale, rebeneb säärelihas. Kui vihastame meheliku aegluse peale, murdub sääreluu. Kui tunneme end liiga aeglasest edasiminekust alandatuna, tekib põletik.
Hüppeliiges väljendab inimese soovi oma saavutustega keksida.
Reied väljendavad majanduslikku kindlust, vastupidavust, tugevust, mõjukust. Kes kardab ja kurvastab ja mehelikult tugevam tahab olla, selle reieluu hakkab suurenema. Kes kardab ja kurvastab hakkamasaamise pärast, selle reied muutuvad lihavaks.