Uudised (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad

Insult

L. Hay: Loobumine. Vatsupanu. „Enne suren, kui ennast muudan.“ Vastikus elu vastu.
Uus muster: Elu on muutumine, ma kohanen kergesti uuega. Ma aktsepteerin elu: minevikku, olevikku ja tulevikku.

D. Shapiro: Liigne stress. Veresooned (armastuse väljendajad ja elutähtsate ainete edasikandjad) tõmbuvad kokku ja lülitavad välja osa ajust. Väheneb liikuvus ja võime tundeid väljendada, elu peatatakse. See on emotsionaalne vastuseis edasistele muutustele ja edasiliikumisele. Hirm vananemise ja üksinduse ees, ja ei suudeta oma vajadusi, abitust ja armastust väljendada. Hirm rahaasjade pärast ja ängistus, mida tekitab perekonna toetuse puudumine.

K. Tepperwein: Hingelisel tasandil näitab insult, et mingit enda elu valdkonda ei elata enam või tõrjutakse teadlikult. Üks osa enda olemusest (enamasti emotsionaalsest valdkonnast) lastakse kärbuda - väliselt väljendub see halvatusena. Haigus sunnib midagi muutma, oleks ekslik soovida, et olukord muutuks samasuguseks nagu oli varem.

L. Viilmaa: Kui on olnud konkretne pikaajaline lootusetu olukord, mis on üle mõistuse, siis tekib aju veresoone aneurüsm ehk lõtvumisest väljasopistunud laiend, mis võib lõhkeda, kui vererõhk äkki tõuseb. Tulemus on insult – aju verevalum, mille tagajärjel tekib halvatus-
Äkiline hirmus vihahoog üle mõsituse olevas lootusetus olukorras, mis on kestnud niigi pikalt ja nüüd ilmneb, et läheb veelgi lootusetumaks, tekitab ajuartri seina aneurüsmi ruptuuri – rebenemise. Ainuke võimalus sel juhul halvatusest pääseda on kiire operatiivne verevalumi eemaldamine. Kahjuks saab operatsioonist abi ainult see inimene, kelle iseloomus ei ole pika viha pidamise omadust.
Profülaktika: vabasta hirm õela rahulolematuse ees. Aju veresoon lõhkeb, kui inimest haarab äkkviha ja raevunud tahtmine teda lolliks pidajale kätte maksta. Armastus on vihaks muutunud ja paiskub piiridest (veresoontest) välja. Aju veresoon sulgub, kui tunned end alaväärsena ja oled kaotanud lootuse tõestada, et ei ole selline kui teised arvavad. Eneseväärikuse kaotuse hetk. Oled matnud liiga palju endasse. Ära pea pikka viha! Tuleb olla tänulik, et haigus päästis alandavast olukorrast ja taastada eneseusaldus. Hirm sattuda samasse olukorda kui enne haigust, ei lase paraneda.