Uudised (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad

Inspiratsiooniks

Paljud inimesed püüavad oma ärevuse uputada ravimteedesse, ravimitesse, magusasse ja alkoholi. Aga paraku – ärevus oskab ujuda!
Lise Bourbeau "Kes sa oled?"


Jumal nõuab tõtt. Arengut taotledes ei saa mööduda tõest iseenda kohta. Ainult sel viisil on terve vaimsus tagatud. Kõik muu kujutab enesest põgenemist ja haiget vaimsust, seda leidub meis hulgaliselt. Paljudele tähendabki vaimsus tegelikkuse eest põgenemist. Inimene on vaimne olend, vaimsus tähendab, et inimene on suuteline elama inimesele määratud elu. Vaimsus ei vabasta sellest kohustusest.
Tommy Hellsten, „Elu laps“.
 

Kohtumine sisemise lapsega tähendab vaimset sündmust, see on pürgimus tõe suunas, see on kohtumine oma tõelise minaga ja sellega seotud valu läbielamine.
Tommy Hellsten, „Elu laps“.
 

Reinkarnatsiooni eirates võime ekslikult arvata, et Universumit valitseb surm.
Deepak Chopra
 

Kui oleme enda suhtes ausad, ei hoia me enam kinni mõttest, et peame olema täiuslikud. Sellel hetkel saame vabaks. Põhjus, miks kriitika meid ärritab, on see, et klammerdume väärkujutelma külge, et peaksime olema täiuslikud.
Colin P. Sisson. „Sisemine ärkamine. Kohaloleku praktika“


Võrdlemine tähendab enamasti ebareaalseid ootusi, missugune peaks maailm olema vastavalt meie uskumustele. Me loome väärtussüsteemi ja siis hakkab see meid juhtima. Me läheme endast välja, kui märkame oma maailmas äkki midagi, mis ei lähe kokku meie arusaamaga sellest, kuidas asjad peaksid olema.
Colin P. Sisson. „Sisemine ärkamine. Kohaloleku praktika“
 

Just selle veendumuse – „Ma saan ise sellega hakkama!“ pärast peavad asjaolud sõltuvushaigusega võitleja jaoks muutuma nii palju halvemaks, enne kui nad saavad hakata minema paremaks.
Robin Norwood
 

Kui kriis on käega katsuda, on tõe tervendav jõud lähemal kui ei kunagi varem. Vaimsele edasijõudmisele eelneb alati  kriis, sest isiksuslik areng on ennast blokeerivate mõtete ja tunnete kõrvaldamine. Uue taseme saavutamine käib vaid läbi kriisi, sest kriis paljastab, kus me oleme teatud uskumustesse takerdunud või imetleme meeldivat, ent reaalsusega vastuolus olevat minapilti. Konfliktiga käib kaasas kannatamine. Kui teadvustamata psühholoogiline või emotsionaalne valu teadvusesse jõuab, tajume seda tavaliselt kriisina. Siiani nähtamatu sisemine konflikt astub nüüd ajutiselt meie vaatevälja.
Guy Finley „Loobumise tarkus“


Alateadvusel on seaduspära, et kõik, mille naasmist püütakse vältida, tuleb kindlasti tagasi, ja mida tugevam on soov vältida, seda rängem on naasmine. Inimesed, kes vannuvad endale, et ei tunne enam kunagi nii suurt hirmu, viha või lüüasaamist, valmistavad ennast vaid ette uuele hirmule, vihale ja lüüasaamisele. Kui tahate mõnest emotsioonist vabaneda, on vältimise asemel parem see avatult vastu võtta, omaks tunnistada ja oma vastupanu läbi tunnetada.
/…/
Ärge ajage oma emotsiooni minema, vaid teatage talle, et soovite teda lähemalt uurida. Öelge talle, et ta heidaks endalt maha pettemaski. Emotsioonid varjuvad tihti üksteise alla. Viha taga on peidus hirm, hirmu taha varjub valu. Emotsioonist vabanemine tähendab kiht-kihilt tema tuumani jõudmist.
Kui mõni tunne on äärmiselt tugev, öelge endale: „Selle tunde elan kõigepealt läbi ja vaatan alles siis teda lähemalt.“ Ärge samastuge sellega, see on lihtsalt miski, mida te läbi elate.
Kui teatud olukorrad tekitavad alati samu reaktsioone, küsige endalt, milles on vaja selgusele jõuda, et reaktsioon muutuks. Kordus on justkui koputus uksele – see lakkab, kui ukse avate ja lävelseisjat tervitate.
/…/ Vastupanu muudab asjad ainult halvemaks. Laske emotsioonidel vabalt tekkida. Vabanege nendest nuttes, karjudes, endast välja minnes või hirmuvärinates – peaasi on vabanemine
Deepak Chopra „Tee armastuse juurde“