Uudised (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad

Infarkt

L. Bourbeau: Südameatakk on selle tulemus, kui inimene on hinnanud raha ja võimu rohkem kui armastust. Süda karjub: Appi, appi! Ma ei taha enam nii elada! Ma olen loodud selleks, et armastada ja olla armastatud!

L. Hay: Müokardiinfarkt näitab, et südamest on kogu rõõm välja pigistatud raha, positsiooni ja võimu taga ajades.
Uus muster: Ma toon rõõmu enda südamesse tagasi. Ma väljendan oma armastust kõigile.

D. Shapiro: Südameataki põhjustab ummistus pärgarteris, samuti tromboos või ootamatu spasm, kui südames pole verd. Selle võivad esile kutsuda ülemäärane treening, stress või emotsionaalne trauma, pikka aega kogunenud ladestused arterites.
Keha sõnum on siin: pea ja südame vaheline ühendus on katkenud. Süda püüab meeleheitlikult su tähelepanu saavutada. Kui sa ei ela südamega, siis ei ole elul tähendust.  Kas kipud pidama oma tundeid vähetähtsaks? Ja pead südant lihtsalt mingiks tuksuvaks mehhanismiks?
Südameatakk viitab sellele, et südant ründavad kogunenud ja väljendamata jäänud haavumised, kaotused, lein ja vastuseis armastusele.
Kas sa hoiad kinni mineviku valust ja haigetsaamisest ja keeldud andestamast? Kas oled täielikult tööle keskendunud, nii et elu emotsionaalne pool on ahenenud? Kas surud maha oma emotsioonid, et need võtaksid elus vähem ruumi?

K. Tepperwein: Südamehaiged on need, kes oma südant kuulata ei taha ja meelsamini mõistuse juhtnööride järgi talitavad. Südame puperdamine või tagumine on selge märk õigelt teelt kõrvale kaldumisest, sisemise rütmi või korra häirest.
Infarktiks nimetatakse hetke, mil ahenenud veresoon on täiesti sulgunud ja vereliikumise lakkamise tagajärjel ei saa süda enam hapnikku. Infarkt tabab haiget ootamatult: pisted südames, valu õlas, mis kiirgab tervesse vasakusse kätte ja kõri nööriv õhupuudus. Infarkti tekkimist soodustav hingeline koorem on: viha, hirm, ärritus, stress ja kannatamatus.

Mida teha profülaktikaks?
  • Mida rohkem ma mõtlemist ületähtustan, seda enam jään n-ö pea lõksu ja elan aina vähem südamest – võtan energia südamelt ära. Tuleb võtta otsuste tegemisel ka südant ja tundeid kuulda, liigne mõtlemine pärsib armastust.
  • See, mis südamel on, tuleb avalikuks teha, et see ei saaks teid kauem rõhuda.
  • Südamest elamine tähendab elul voolata ja toimuda laskmist, elamist olemise kerguses.
  • Ei pea püüdma kõike alati õigesti teha.
  • Kes käib südame teed, ei vaja enam välist eneseupitamist. Ta tunnustab end ise, ta on nagu on.
  • Et saada iseendaks, tuleb asju teha mitte poolikult vaid südamega.
Inimesel on kaks keskust: süda ja aju ehk mõistus ja tunded. Rütmihäirete puhul mängib süda segast, sest tema peremeest ei liiguta enam miski, tema tundeelu on tardunud ja talle ei lähe miski korda. Teda juhib mõistus, mis ei lase tundeid üldse ligi või teeb seda ebapiisavalt. Süda sunnib kõrvalekalletega haiget jälle kuulama oma keskust. Liiga palju arvustavat mõtlemist toob kaasa oma mina ja keskme kadumise ja seeläbi tuleb kaasa hirm.