Uudised (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad

Impotentsus

L. Bourbeau: Suguvõimetus meestel on liiga tugeva pinge ja teravnenud süütunde tunnus. Selle põhjuseks võib olla näiteks viha eelmise partneri peale. Samuti alateadlik hirm ema ees, kelle nähtamatut kohalolekut mees pidevalt tunnetab. Mees kardab, et ei ole emale meele järele, mis annab tunnistust tugevalt käivitunud Oidipuse kompleksist.

L. Hay: Seksuaalne pinge, surve, süütunne. Ühiskondlikud uskumused. Vimm eelmise kaaslase peale. Hirm ema ees.
Uus muster: Ma luban enda seksuaalsusel täisvõimsusel, kerguse ja rõõmuga avalduda.

D. Shapiro: Partner nõuab emotsionaalselt liiga palju või õõnestab vaikselt ta mehelikkust. Või on mure viljastamise pärast. Kas sul on hirm, et kaod naisesse ära? Lapseea ahistamine, süü- või häbitunne, tööstress. Kõige taga on HIRM (kaotada kontroll või jõud, jagada tõelisi tundeid ja lähedust, aga ka hirm eneseteostuse ees ja spontaansuse eitamine)

K. Tepperwein: Impotentsus on seotud mitmete hingeliste teguritega
- mehe hirm temas peituva naiselikkuse ees
- saavutussurve, kohustus partnerile midagi tõestada
- oma partneri alateadlik tõrjumine
- süütunne enda või partneri ees, sest ta teeb midagi "räpast" või on eelmise suhte purunemisest võtnud endasse ettekujutuse, et ükski uus suhe ei ole võimalik.
- alateadlik hirm mehe agressiivse rolli ees seksuaalaktis
- kogenematus, liigne edevus, liigne kiirustamine

Mida teha? On vaja teadvustada, et igas inimeses on nii mehelik kui naiselik poolus. Kõigepealt tuleb end oma soole vastava poolusega identifitseerida. Teiseks on vajalik, et partenrid teineteist usaldaksid, räägikisd oma ootustest ja hirmudest.

L. Viilmaa: Mehe seisundit, kus ta ei võta naise antut vastu, nimetatakse impotentsuseks. Hirm alustada ja hirm lõpetada on muutunud lootusetuseks mehe moodi alustada ja lõpetada.