Uudised (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad

Immuunsüsteemi häired

Kui sul on nõrgenenud immuunsüsteem, haigestud sageli grippi, külmetushaigustesse. L. Hay järgi on see seotud 1. tšakra teemadega ehk sellega, kuivõrd turvaliselt sa end selles maailmas tunned, milline on su sotsiaalne võrgustik: suhted perekonna, sõprade, kolleegidega. Ta soovitab üle vaadata enda igapäevased käitumisviisid. Kas suled enda südame ja suu teiste inimeste ees? Kas sul on tunne, et keegi ei mõista sind, oled kõrvale tõugatud, kriitika või ülekohtu osaliseks saanud. Kas tundub, et Sind ümbritsevad aina reetmised ja rünnakud?

Kuidas oleks maailmaga koostööd teha, selle asemel et kogu aeg võidelda ja vastu töötada? Kui su piirid on paindlikud, ei eraldu sa maailmast liigselt, aga sind ei ole võimalik ka niisama lihtsalt teiste emotsioonide möllu kaasa tõmmata. Püüa teiste inimeste sõnade ja tegude taga näha nende tundeid ja vajadusi, see aitab neid mõista. Neil on samuti nii häid kui halbu päevi, oma minevikuhaavad, oma turvalisusvajadus. Muidu oled kogu aeg kaitsepositsioonil ja see kurnab su taluvusvõimet, immuunsüsteemi. Püüa vahet teha enda ja teiste vajaduste vahel, need võivad vabalt olla erinevad. Sina saad hoolitseda eeskätt enda vajaduste rahuldamise eest. Tegeldes endas sallivuse suurendamisega, kasvab su emotsionaalne talumisvõime ja koos sellega füüsiline vastupidavus.

Mitmed teadusuuringud on näidanud, et sotsiaalne lõimitus loob tugevama immuunsüsteemi. Inimesed, kellel on väga väike suhtlusring, haigestuvad sagedamini külmetushaigustesse ning on viirustele vastuvõtlikumad kui need, kel on rohkem suhtluskaaslasi. Kui nad haigestuvad, on nende haigusnähud leebemad.

Kokkuvõttes võib öelda, et kui haigus on sind maha murdnud, on sulle antud aeg enda suhete ning emotsioonide üle järele mõtlemiseks. Kasuta seda aega targalt ja tulemuseks võiks olla ühiskonda tagasi sulandumine. Hakka jälle inimestega suhtlema, ära karda abi küsida või  väljendada oma tegelikke vajadusi, siis ei solva sind ka teiste eneseväljendused. Selline suhtlemine, kus puuduvad topeltstandardid, muudab elu lihtsamaks. Kui jõuad äratundmisele, et maailm pole su vaenlane, saab terveneda ka immuunsüsteem.

Loe ka gripist ja palavikust.