Uudised (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad

Iiveldus, oksendamine

L. Bourbeau: Iiveldus annab tunnistust sellest, et sulle ei meeldi kujunenud situatsioon. Mis koorem mu südamel on? Kui südant ei aja pahaks ebakvaliteetne toit, siis tähendab see, et sinu sees käib koristus, mis on vajalik pärast sisemist konflikti.

L. Hay: Vastumeelsus ja hirm mõnede mõtete või toimuvate sündmuste suhtes.
Uus muster: ma olen kaitstud. Usun, et elu toob mulle ainult head.

D. Shapiro: Miski klopib meie tundeid segi valel viisil. Kui me oksendame, siis on vaja midagi endast välja visata. Vastumeelsuse füüsiline väljendus. On midagi, mida me ei taha vastu võtta ega ära seedida. Millega sa ei taha tegeleda? Kas sa tõukad ära mõne osa iseendast? Mida see osa sinust peaks tegema, et sa teda tunnustaksid?

K. Tepperwein: Iiveldus annab märku vastumeelusest millegi vastu, mida me üldse ei taha. Oksendamine on tõrjumise ja eituse tugev väljendus. Eriti ilmekalt illustreerib seda rasedusaegne oksendamine.
Iiveldus esineb siis, kui saan teada, et see, mida soovisin, ei juhtunud. Oksendamine on enda veelgi jõulisem kaitsmine: ma tõrjun midagi, millega tegemist ei taha teha, mida ma ei saa või ei taha aktsepteerida või mida ma pran vastikuks ja tahaksin, et see oleks jälle kadunud.
Oksendades vabanen kahjulikest või seedimatutest asjadest. Tahaksin seda teha vaimselt, aga kui ei oska, siis leiab see väljapääsu kehaliselt.
Lahenduseks oleks ebameeldiva olukorra muutmine või enda suhtumise muutmine. Mõlemal juhul kaob vajadus kaitseks ja ühes sellega ka iiveldus.

L. Viilmaa: Iiveldus = hoiad armastust oma tegemiste vastu vangis. Vabasta see, siis suhtud nii enda kui teiste töösse armastusega ega kiirusta tegema (teise eest), kui pole tarvis teha. Oksendamine = tahad vanu häid aegu tagasi või protestid tuleviku vastu; hirm tagajärgede, homse, tuleviku ees. Krooniline oksendamine = mõtlematus: enne ütleb, siis mõtleb ja kahetseb pidevalt oma teguviisi. Ka tahtmine ebaõiglusest ja ülekohtust lahti saada.