File Moodulid/CMS/News/NewsFront/NewsMini_list.tpl does not exist

Holistiline regressiooniteraapia

Holistiline regressiooniteraapia aitab parandada elukvaliteeti, tuua su ellu rohkem rõõmu ja sära. Regressiooniteraapia kaudu on võimalik paremini tundma õppida iseennast ja oma suhteid teiste inimestega.

Holistilisest regressiooniteraapiast võid saada abi, kui:

– otsid oma elu mõtet või eesmärki

– sul on probleemsed suhted (nt vanemate, partnerite, lastega);

– sul on kaaluprobeemid, sõltuvusprobleemid;

– tunned end kurva, närvilise või ärritununa;

– oled ületöötanud, loominguliselt kinni jooksnud või lihtsalt väsinud ja apaatne;

– tunned, et elus pole mingit rõõmu, kuigi kurta pole otseselt millegi üle;

– sind painavad korduvad hirmud või vanad traumad;

– sul on kroonilisi kehalisi kaebusi, millele pole abi saanud;

– sulle räägitakse (ja tunned ise ka), et peaksid ennast rohkem armastama, aga ei tea, kuidas seda teha;

– sul on seksuaalseid probleeme või sind on seksuaalselt kuritarvitatud.

Mis on holistiline regressiooniteraapia?

Holistiline maailmakäsitlus näeb inimese keha, hinge, tundeid ja mõistust ühtse tervikuna. See tähendab, et inimese mõtted ja emotsioonid mõjutavad tema füüsilist heaolu. Kui üks valdkond on tasakaalust väljas, häirib see tervikut. Süsteem püüab end tasakaalustada ja kulutab selleks liigselt ressursse, mis materiaalses maailmas avaldub haiguse, väsimuse, depressiooni või sõltuvusena.

Regressiooniteraapias pöördutakse tagasi nende minevikusündmuste juurde, kust probleemid on alguse saanud. Igapäevaelus ei pruugi mingi oluline sündmus enam meeles ollagi. Seansil jõuab klient terapeudi abiga oma alateadvusesse salvestunud olukordadele ja nendega seotud tunnetele ligi ja elab need veel korra läbi. Allasurutud, kinnijäänud tunded vabanevad katarsises koos tugeva kergendustundega. Teraapia käigus vabastatakse minevikus tekkinud blokeeringud, sõnastatakse ümber raskes olukorras tehtud otsused. Selle tulemusel vabaneb kinnijäänud energia, mis omakorda võimaldab igapäevaelu häirinud kehaliste ja psüühiliste sümptomite kadumise. Inimene saab teadlikult vanad käitumismustrid, mis on ta heaolu kahjustanud, maha jätta ning tuua oma ellu uued ja rahuldustpakkuvad suunad.

Erinevalt paljudest teistest ei ole see ainult vestlusteraapia. Meenutamine ja taaskogemine toimuvad muutunud teadvuse seisundis. Selle käigus võivad esile tulla lood varasest lapsepõlvest või looteeast, aga ka mõnest eelmisest elust.

Mis on holistiline nelik?

Oluline on alustada teraapiat neljast seansist koosneva tsükliga, mida nimetatakse holistiliseks nelikuks ja mis viiakse läbi ühe-kahe nädala jooksul. Sellisest intensiivsest teraapiaprotsessist on kliendile elu tervendavate muutuste algatamiseks tunduvalt rohkem kasu kui ühest „prooviseansist“ või pika intervalliga aeg-ajalt vestlemas käimisest. Holistiline nelik on tervik, millele võib vajadusel hiljem ja pikema ajavahega juurde võtta üksikseansse.

Mida seansi ajal tehakse?

Seanss kestab 2,5–3 tundi (jätkuseansid pärast nelikut võib kokku leppida ka lühemad). Pool või vähem seansi ajast kulub vestlusele ja ülejäänud aeg on rännakuks oma sisemaailma. Rännakul lamab klient voodil ning terapeut juhib ta sisenduste abil meditatiivsesse teadvuseseisundisse. Nii on parem ligipääs oma alateadvusele, kuna aju töötab siis teisiti kui argiteadvuse tasandil. Inimene ei ole hüpnoosis vaid tajub terapeudi juuresolekut ja vastab tema küsimustele. Terapeudi „tööriistakastis“ on lisaks rännakule sisemaailma ka konstellatsioonidel põhinev nn lapitöö ja alaisiksustel põhinev nn toolitöö, mida ta vajadusel kasutab.

Saatjaks ja abiliseks on nendel teekondadel inimese enda sisemine tarkus ehk kõrgem mina. Lapsepõlve rännakutes kohtutakse tavaliselt oma sisemise lapsega, suhteprobleemide lahendamiseks seistakse silmitsi nendega, kellega probleem vaja lahendada.
Kui inimesele ei ole maailmavaateliselt vastuvõetamatu reinkarnatsiooni põhimõte, siis võivad sisemaailma rännakud teda viia lahendusi otsima ka mõnda eelmisse ellu. Kogetu peegeldab tavaliselt seda, mis on aktuaalne ta praeguses elus. Osa muudatusi saab ära teha otse rännaku ajal. Eelmise elu otsuseid ja valikuid analüüsides saadakse infot oma praeguse elu olukordade lahendamiseks. Rännakut kogetakse tavaliselt iseenesest lahtirulluvate filmilike stseenidena või „ei-tea-kust“ ilmuva teadmisena ja vastustena küsimustele.

Kuna tegemist on intensiivse teraapiavormiga, siis oleks hea samaks päevaks pärast teraapiat endale suuremaid töökohustusi mitte planeerida.

Kellele ei sobi holistiline regressiooniteraapia?

Holistiline rännak ei sobi neile, kellel on skisofreenia ja teised psühhootilised häired või kui psüühikahäirete põhjuseks on ajukahjustused. Vastunäidustatud on see teraapia ka ägeda kriisi- või šokiseisundi puhul, kui inimene on kaotanud adekvaatse enesetaju. Ei sobi ka neile, kes on parasjagu narkootiliste ainete või alkoholi mõju all.  
Seda seetõttu, et rännak toimub muutunud teadvuse seisundis ja see ei ole soovitatav, kui inimesel on probleeme vahetegemisega reaalse ja mittereaalse, mina ja mitte-mina vahel.


Teraapia aeg broneeri kirjutades jana@sinuterapeut.ee
Hinnakirja vaata siit.