Uudised (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad

Hambaprobleemid

L. Hay: Hambad esindavad otsustavust ja otsustamist.
Juurekanalipõletik = ei suudeta enam millestki läbi hammustada. Baasuskumused on hävitatud. Uus muster: Ma loon endale ja enda elule tugevad alused. Minu uskumused toetavad mind rõõmsalt.
Hammaste lagunemine = võimetus otsuseid langetada. Kalduvus kergesti alla anda. Uus muster: Ma täidan enda otsuseid armastusega. Minu uued otsused toetavad ja tugevdavad mind ning on minu jaoks turvalised.
Muud hambaprobleemid = pikaajaline otsustamatus. Võimetus ideid analüüsida ja selle põhjal otsuseid langetada. Uus muster: Ma teen otsuseid, mis tuginevad tõele. Ma võin rahulik olla, sest minu elus toimuvad ainult vajalikud sündmused.

L. Bourbeau: Räägib sinu otsustusvõimetusest. Keeldud otsuseid vastu võtmast, sest sul on hirm tagajärgede ees. Su keha annab märku, et ei tasu niiviisi hirmutunnet süvendades anda vaba voli oma fantaasiatele. Kui valutavad vasakpoolsed hambad, siis pole su otsus varem läbi mõeldud. Kui parempoolsed, siis on tegemist otsusega, mis on palju enam teadvustatud.
Kui igemed valutavad, siis on sõnum: Sul on ületamatuslt raske ellu viia juba vastuvõetud otsust. Sa ei tea, millest alustada, kõhkled kaua pead olema otsustusvõimelisem. Ära karda, tee see ära! Viga teha polegi nii hirmus, sest elu on kogemuste ja otsingute jada.

D. Shapiro: Hambad = piirid, et eristada, mis vastu võtame ja mis vabaks laseme. Kas miski on sinu kaitsest läbi murdnud? Kas tunned, et ei suuda ennast kaitsta?
Hammustamine = enesekaitse, näitad, et mõtled seda tõsiselt. Kas oskad vahet teha, mis on sinu jaoks hea ja mis kahjulik? Kas sinu suhtlus on selge: kas sa räägid seda, mida mõtled?
Mädanik viitab, et miski on sind mõjutanud – mädanik on neg energia pahvak su olemuse sissepääsus. Sõnum: agressiivsus, pettumus ja hirm on sisemuses mädanema läinud.

K. Tepperwein: Parodontoos annab tunnistust vähesest sisemisest kindlusest ja suutmatusest end "läbi närida". Igemete taandumine näitab, et meil tuleb seda probleemi pidevalt nämmutada. Akuutne igemepõletik viitab sellele, et oleme sattunud olukorda, kus ei oska midagi ette võtta. Reageerime uuele ülitundlikult.
Kaariese puhul jääb sisemiselt vajaks tahtekindlusest, vastupanuvõimest ja nõudlikkusest enda vastu. Pole piisavalt sisemist jõudu, et ka vastumeelsemate asjadega toime tulla. Hambad on nagu tööriistad. Kes pageb raskuste eest ja tõrjub probleeme selle asemel, et neid lahendada, see jääb tööriistadest ilma. Pudrutaoline ühtlane mass, milles pole tükikesi (probleeme, takistusi), on siis ainus, mida süüa suudate. Parim vahend kaariese vastu on tegutsema asumine, kindlameelsus ja valmisolek distsipliiniks.

L. Viilmaa: Hambad = mehelik arukus. Tarkuse või arukuse naeruvääristamine, viha selle vastu hävitab hamba. Teiste tarkuse õel alandamine tekitab parodontoosi.
Kui pidevalt närida tahad on sul lakkamatu plaanide tegemise stress.