Uudised (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad

Halvatus

L. Bourbeau: Halvatus varjab tugevat hirmu ja on moodus, millega inimene saab end päästa mingist olukorrast. See on vastupanu osutamine asjaoludele, mis kujunevad mitte nii nagu tahaks. Sõnum on: tunne, et oled võimeline õigesti tegutsema igas olukorras!

D. Shapiro: Kuigi havatuse põhjused on erinevad – vigstus, viirus, insult – on keha sõnum sarnane. Halvatus viitab võimetusele liikuda edasi vanaviisi. Miski peab muutuma, järele andma, alistuma. Sageli on see seotud võimu ja kontrolli valdkonnaga, vajadusega domineerida. Nii peatatakse elu loomulik voolamine.  Selle tagajärjel süsteem ummistub, tekib ülekoormus. Võib esineda ka tugev hirm toimuva või eesseisvate sündmuste ees ning sellest tulenev vastuseis edasiliikumisele. Halvatus tähendab, et ei toimu mingisugust liikumist ja seetõttu ka tunnete väljendamist.
Halvatus toob kaasa teistest sõltumise: sa vajad hoolitsust ja ravitsemist, mis on risti vastupidine vastutamisele. Nüüd on vaja sellise olukorraga leppida, mitte oma keha kibestumise ja vihaga edasi pingestada.

K. Tepperwein: Halvatus annab tunnistust sügavalt juurdunud hirmust, mis on tekkinud lahendamata šoki tagajärjel. Põhjuseks võib olla hirm vastutuse ees ja see võib olla ka vastutus iseenda eest hoolitseda. Hirm toob kaasa hingelis-vaimse liikumatuse ja kui sellele ei leita lahendust, siis võib sellega kaasneda halvatus.
Probleemi olemuse kohta annab lisateavet see, mis keahaosa on halvatud.
Näohalvatus näitab, et ma ei tunnista mingit oma elu osa. Jala halvatus viitab sellele, et ma ei astu hädavajalikku sammu. Kogu keha halvatus ütleb, et pool minu olemusest on muutunud liikumatuks. (Parema poole halvatus on seotud välisega, vasaku poole oma sisemise ja blokeeritud tunnetega.)
Alati on halvatus üleskutse olla igakülgselt mina ise. See nõuab jõudu, julgust ja tarmukust ning enda juurde jäämist ka siis, kui see tundub endale või teistele ebatäiuslik või vale. Elada tuleb alati kooskõlas oma tegeliku minaga, sest kui sisemine tegelikkus ei pääse mõjule, tekib sisemine surve.