Uudised (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad

Frigiidsus

L. Bourbeau: Seksuaalne frustratsioon on pärit liiga karmist kasvatusest seksi küsimustes. Sellised inimesed on veendunud, et genitaalid pole midagi muud kui patu ja kurjuse sümbolid.

L. Hay: Hirm. Naudingute eitamine. Uskumus, et seks on midagi halba. Hirm isa ees.
Uus muster: Minu keha nautimine on minu jaoks turvaline. Ma tunnen naiseksolemisest rõõmu.

D. Shapiro: Suguakt on meeste ja naiste jaoks väga erinev. Kui mees võib tunda hirmu sisenemise ees, kartes, et ta neelatakse alla, siis naisel võib olla hirm, et teine olend tungib temasse. Seksi ajal on naise roll avaneda ja alistuda – see võib olla hirmutav. Sügav seesmine tõke võib olla pärit lapsepõlvest, tingitud väärkohtlemisest minevikus või seksuaalsest traumast.
Orgasmiga kaasnev kontrollimatus võib tekitada õudust neis naistes, kes klammerduvad korra, täiuslikkuse ja turvalisuse külge. Emotsioonid on luku taga, maailmale näidatakse vaid siledat kattekihti.
Frigiidsus viitab ülitugevale soovile kontrolli säilitada, mis sunnib lihaseid pingutama. See võib tulla sellest, et naise seksuaalsust on kunagi häbistatud. Ta võib uskuda, et seks on räpane, teeb tast hoora. Sellised tunded tekivad sageli lapsepõlves seoses vanemate suhtumisega seksuaalsusesse.

K. Tepperwein: Seksuaalsete probleemide taga on hirm ja suutmatus tõeliselt lõõgastuda. Just kontroll ja enesevalitsemine ei lase kogeda seksuaalset naudingut. Hirm hingelise kaitsetuse ja alastuse ees või ka (kujutletava) piinlikkuse ees ei lase naisel end vabalt tunda.
Arusaam sellest, mida "hea tüdruk" teeb ja mida mitte on paljudel naistel sügavalt sees. Mõte sellest, et vaid kõlvatu tunnistab oma naudinguid, mõjutab seksuaalsuhtele hävitavalt.
Oluline põhjus on ka naise soovimatus alluda ja mehe tegevusel endale meeldida lasta. See takistab ühise seksuaalsuse kogemist.
Igaühes meist peituvad nii naiselikud kui mehelikud hingeaspektid. Enne kui saate neid mõlemat täielikult arendada, tuleb aktsepteerida neist vähemalt üht – enda soole vastavat. Alles siis, kui see osa saab täielikult elada, on tee edasiseks arenguks vaba.

L. Viilmaa: Orgasmi teket takistab hirm olla kõlvatu, tahtmine tõestada, et ma ei ole kõlvatu. Hirm tekitab kindlasti süütundeid ja häbi olla kõlvatu. Mida suurem see hirm on, seda rohkem torkab naisele silma teiste kõlvatus ja seda võimatum on tal endal orgasmi jõuda.