Uudised (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad

Epilepsia

L. Bourbeau: Epilepsia on omane inimesele, kes tunneb end jälitatuna, soovib ilmutada vägivalda või hülgab täielikult elu. Võimalik, et ta on langenud vägivalla ohvriks ega kaitsnud end selle eest või tundis end tagaaetavana. Sellega kaasneb totaalne lahtiütlemine iseendast. Selliste inimeste hinges valitseb tohutu konflikt, sest väliselt jätavad nad tihti pehmete inimeste mulje.
Põhjuseks võib olla suur süütunne, mis tekkis väga varases lapsepõlves või sellal, kui ema teda kandis. See süüdioleku tunne sunnib teda võtma elu kui lakkamatut võitlust. Vaja on lubada endal armastada.

L. Hay: Tunne, et ollakse taga kiusatud. Vastumeelsus elu ees. Tunne, nagu osaleks lahingus. Vägivald enese vastu.
Uus muster: Ma otsustan näha elu igavese ja rõõmsana. Ma olen igavene, rõõmus ja rahulik.

D. Shapiro: Kui me ei suuda väljendada oma sisemisi hirme, ebakindlust või muresid – nii reaalseid kui ka kujutletavaid – , suureneb sisemine pinge, kuni tekib ülekoormus. Oma loomult on epilepsiahoog sisemine kokkuvarisemine, plahvatus, mille päästab valla väljundita jäänud surve, mis koormas vooluahela üle. Tundub, nagu oleks emotsioon meid oma võimusesse haaranud. See viitab võitlusele, mis toimub sisemaailma ja välismaailma vahel.
Tegemist võib olla ka eraldatusega meie enda ja jumaliku vahel, sest epilepsiahood kaasnevad müstilistele seisunditele omase emotsionaalse eksalteeritusega nagu oleks kogetav tasand inimaju jaoks liig.