Uudised (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad

Eesnäärmeprobleemid

L. Bourbeau: Meestel on raske oma vanadusega ja alanenud libiidoga leppida. Probleemid eesnäärmega algavad vananevatel meestel, kes on surmani hirmunud, et nende seksuaalne vägi saab otsa. Nad on veendunud, et nii nad on „vähem mehed“. Keha sõnum: sa hindad end praegu selle järgi, mille järgi hinnata ei tuleks!

L. Hay: Mehelikkust nõrgestavad hirmud. Loobumine. Seksuaalne surve ja süütunne. Vananemisega seotud eelarvamused.
Uus muster: Ma aktsepteerin enda mehelikkust ja tunnen sellest rõõmu.

D. Shapiro: Eesnäärmeprobleemid peegeldavad sageli konflikte ja muresid, mis on seotud mehe vananemisega, kui ta hakkab tundma end pere jaoks kasutu ja väärtusetuna. See võib olla seotud hirmuga vähenenud või kadunud materiaalse kindlustatuse ees.
Kui mees on seni kasutanud armastuse leidmiseks seksi, siis eesnäärmeprobleemi korral muutub see raskeks ja nii muutub ta emotsionaalselt veelgi isoleeritumaks. See viitab vajadusele väljendada sisemist peataolekut ja igatsust – jaga oma muret usaldusväärse inimesega.

K. Tepperwein: Eesnäärmevaevused tekivad tavaliselt sellises eas, kus arvatakse, et "minust pole enam meest". Mees ei suuda enam olla selline nagu tahaks, ja seda mitte üksnes seksuaalses valdkonnas.
Probleemidest vabanemiseks tuleks muuta oma ettekujutusi ja viia soovid võimalustega kooskõlla. Tuleb lõpetada supermehe mängimine ja vabaneda hirmust, et ei olda enam nii ihaldusväärne kui varem. Selle asemel tuleb rohkem esile tuua oma tegelikku mina – seda, kes sa oled praegu. Olla ise enda mõõdupuu. Kui see õnnestub, siis kaob ka vaevav sisemine surve ja ühes sellega sümptom.