Uudised (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad

Diabeet, kõhunääre

L. Bourbeau: Diabeet tuleb neile, kes arvavad, et neil ei jätku elus armastust. Neil on raskusi teistelt millegi vastuvõtmisega, nad arvavad, et ei vääri naudinguid ja rahulolu selles elus. Tunnevad tihti sügavat ja seletamatut kurbust. Seetõttu ei suuda läbi saada ilma suhkru, koogikeste ja saiakesteta, mis varustab neid glükoosiga. Uskudes, et ta on armastusest ilma jäänud, võib diabeetik ka arvata, et tal on pidevad rahalised raskused. Diabeedi sõnum: sa pead ise külvama armastust inimeste hinge. Kui sul on tunne, et sul ei jätku raha, siis on saabunud aeg seda jagada.
Kõhunäärmehaiguste põhiline sõnum on: selleks end hästi tunda loobu välistest stiimulitest. Teadvusta, mida sa elult tahad ja mine sellele järele!
Kõhunäärmega seotud probleemide hulgas on vaat et kõige tähtsamal kohal hüpoglükeemia. Sellesse haigestunud ei näe elus rõõmu, nad arvavad, et nende eksistents pole nii „magus“ kui peaks olema, kui neile meeldiks. Suhkur on autasu, armastuse sümbol. Kui arvad, et õnn koputab uksele väljastpoolt, siis kompenseeritakse armastuse puudujääki magusat neelates. Hüpoglükeemia käes vaevlejat närib ängistus, kui ta lootused ei täitu, paiskab ta oma pettumuse kaasinimeste peale välja. Keha sõnum: on aeg hakata seedima kõike, millega elus kokku puutud, kõik sündmused, mis elu toob, tuleb väärikalt vastu võtta. Kiida end oma soove ise täites,, mitte oodates, et kaasinimesed seda teevad.
Pankreatiidi sõnum on sama, mis diabeedil ja hüpoglükeemial, aga lisandub viha ja pettumus.

L. Hay: Igatsus selle järele, mis kõik võinuks olla. Suur kontrollivajadus. Sügav kurbus. Elus pole põrmugi magusust.
Uus muster: Praegune hetk on täidetud rõõmuga. Ma otsustan tunda tänase päeva magusust.

D. Shapiro: Diabeedi puhul on tunne, et elus on magusat liiga palju või puudu. Seda tekitab kaotuse- või üksildustunne. Lastel võib välja kujuneda ajal, mil vanematel on probleeme ja lapsed tunnevad end süüdi. Või siis on vanemad või partner lämmatavad, üleliia klammerduvad. Sõltuv kodust, pahameel, kui peab iseenda eest vastutama, soov olla armastatud ja hoolitsetud, aga ise ei tahaks midagi vastu anda. Tervenemiseks vaja enda armastamist, tasakaalu leidmist andmise ja saamise vahel.
Kõhunääre on seotud tasakaalu säilitamisega elus – tasakaaluga andmise ja saamise, töö ja lõbu, hirmu ja armastuse vahel. Kas tunned, et ei suuda eelseisva situatsiooniga toime tulla? Kas see tundub seedimatu ja liiga suurena? Kas oled vastu sellele, et su eest hoolitsetakse?

K. Tepperwein: Meditsiinis eristatakse 2 liiki diabeeti. 1. tüüpi diabeedi puhul on kõhunäärme insuliini tootvad rakud suures osas hävinud ja insuliini tuleb manustada kogu elu vältel. Seda liiki diabeet tekib üldjuhul enne 30. eluaastat. 2. tüüpi diabeet on nn vanadusdiabeet, mis ilmneb reegilina pärast 40. eluaastat ja selle all kannatab enamus diabeetikutest. Vanadusdiabeedi puhul mängivad olulist rolli eeldused, selle vallandajaks on reeglina ülekaal. Keha toodab küll insuliini, kuid seda pole piisavalt.
Suhkur on armastuse ja poolehoiu sümbol. Vanavanemad väljenavad oma armastust lapselaste vastu maiustustega, ülekaalulised lohutavad end maiustustega ja peletavad üksindust.
Suhkuruhaige kehaline reaktsioon näitab, et ta suudab poolehoidu ja armastust (suhkrut) vastu võtta, kuid mitte omastada. Ta ei suuda ümbritsevate poolehoidu ära seedida. Kuigi tema veresuhkru näitaja on kõrge ja ta kannab endas piisavalt armastust, ei oska ta sellega midagi peale hakata ja annab selle puutumatult jälle ära. Ta suunab oma elu ja tegevuse asendustasandile. Ta tõrjub armastust, keeldudes selle vajalikkust tunnistamast, aga samal ajal vajab seda.
Melliitdiabeedi vallandajaks on sageli kriis, šokk, uus olukord, mis nõuab kogu isiksuse ümberkorraldamist (töötuks jäämine, rasedus, üleminekuaastad jms).
Mida teha? Tähtis on ennast armastada ja mõista, kui armastamist väärt ja anukordne te olete. Kontrollige, kui armastamisvõimeline te olete. Kui armastust väärivaks te end peate? Kas on olnud pettumust partnerlussuhetes?

L. Viilmaa: Tõeline julgus on vabalt liikuv energia. Näilist julgust sööme iga päev suhkruga sisse. Insuliin aitab, kui sa ise oma elu elamisväärseks teed. Kui insuliin näeb, et sa teistele head tehes endale head loodad saada ja hakkad teistelt enda elu heaks tegemist nõudma (tänuvõlga sisse nõudma), siis ta enam ei aita. Tekib suhkruhaigus, et inimene mõistaks, et tõeliselt hea on see, mida ta ise loob.
Kõhunääre = isiksuseks olemise organ. Kui on usk enda ettevõtmistesse ja ei lase teistel ennast mõjutada, siis on terve. Vahesein mineviku ja tuleviku vahel, materiaalsuse ja vaimse vahel. Alandatu viha äkiline juurdevool tekitab ägeda kõhunäärmepõletiku.
Pisikese hea keelamine, eesmärgiga saada suurt head, lõpeb kõhunäärme haigestumisega. Kui väiksele lapsele, kes on harjunud kõike saama, keelab keegi mingit pisiasja, võib tal kõht kohe valutama hakata. See tähendab, et isiksus on kergelt haavatav. Kui inimene tahab, et teda koheldaks inimlikult ja väärikalt, aga saab vastupidist, siis kõhunääre haigestub.