Uudised (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad

Buliimia

L. Hay: Lootusetus ja õud. Enesevihkamise sisseahmimine ja väljaheitmine.
Uus muster: Mind armastab, toidab ja toetab elu ise. Elus olla on minu jaoks turvaline.

D. Shapiro: Siin on konfliktis igatsusega ühendatud meeleheitlik soov olla täiuslik ja ideaalselt saleda kehaga (sellest näljutamine) ja armastus elu vastu (sellest soov süüa). On himu süüa ja samaaegselt soov olla vaba. Nende kahe vahel lõksus tekib vastumeelsus enda suhtes ja süütunne.
Söömisega surutakse alla palju emotsioone. Oksendamine on hoolitsusest keeldumine. See on meeleheitlik katse säilitada kontroll oma tunnete üle. Millised tunded sa välja viskad, enne kui need sind mõjutama hakkavad? Millist osa endast sa nii jõuliselt eitad? Mida sa kardad?

L. Viilmaa: Buliimia on abituse ja elule allajäämisega võitlemise probleem. Tekib mitmest vastukäivast stressist. Tahtmine elada maksimaalselt head elu ja tahtmatus elada sellist elu nagu elu on, tekitabki kokku buliimia. Tahtmine eluga võidelda tuleb nagu merelaine ja inimene sööstab sööma, et tugevust koguda. Tunne, et see pole see, et sellest ei jätku võitlemiseks, tekitab meeleheite ja kui oksendamine ei vallandu ise, siis ajab ta näpud kurku.