Uudised (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad

Bronhiit, köha

L. Bourbeau: Köha tekib hetkel, kui tunned pahameelt või kritiseerid mõttes ennast või teisi. Kas sa tunned end rahutult ja närviliselt? Sulle näib, et sind surutakse alla?

L. Hay: Bronhiit näitab, et on kurnav perekondlik atmosfäär. Vaidlused ja kisa. Väljaütlemata asjad. Tülid ja karjumine või ka täielik vaikimine.
Uus muster: Ma kehtestan enda sees ja ümber  rahu ja harmoonia. Kõik on hästi.

D. Shapiro: Keha sõnum on: Kas sa oskad jagada oma tõelisi tundeid? Kas sa „pead midagi rinnust välja saama?“ – köhid ja sülitad selle asemel, et jagada oma tundeid. Kas keegi lämmatab sind? Kas on midagi häirivat või valusat, millest tahad lahti saada? Kas  oled öelnud või teinud midagi kahetsusväärset? Leiad, et sul on raske oma isikupära säilitada?
Bronhides avaldub kahtlus, ebakindlus ja kartus, mida tunneme eraldi- või üksiolemise suhtes. Ärrituse taga võib olla kurbus, süütunded, häbi, konfliktid oma iseseisvuse ja piiride kehtestamise pärast.
Köha. Mis sind ärritab? Mida sul on raske aktsepteerida? Kas miski või keegi on sulle tropi suhu torganud? Kas  ütlesid midagi, mis tegi haiget? Kas tunned sellepärast süüd või häbi?
Närviline köhimine on üks võimalus katta kinni oma sisemised hirmud ja mured. Tunded on sealsamas köha taga, kuid pinge on liiga suur, et neid vabaks lasta.

L. Viilmaa: Kas protesteerid pidevalt raske ja ülekohtuse elu vastu? Samas lepid sellega, sest tahad tõestada, et oled sellest üle. Sõltuvus abitust, kurvast ja väljapääsmatust olukorrast tekitab viha enda saamatuse vastu, et ei suuda sellest olukorrast välja rabeleda.