File Moodulid/CMS/News/NewsFront/NewsMini_list.tpl does not exist

Bachi õieteraapia

Bachi õieteraapia põhineb holistilisel maailmavaatel, mille järgi see, mis toimub meie elus on meie sisemaailma peegeldus. Seega on igapäevastel tunnetel tohutu tähtsus.
Teraapia toime lähtub põhimõttest, et nii inimeste emotsionaalsetel seisunditel kui taimedel on oma kindel vibratsioon.
Bachi õietilkade sarja on valitud kindlad positiivse mõjuga taimed, mille võnkesagedus tasakaalustab inimeste negatiivseid emotsioone, taastades inimese energiasüsteemi emotsionaalse harmoonia. See aitab enda väge ja võimeid täielikumalt kasutada, takerdumata ennastpiiravatesse ja jõuetuks muutvatesse tunnetesse.
Õieteraapia toob inimeses esile tema parimad omadused, annab parema enesetunde, aitab oma elu täiel rinnal elada ja sellele terviklikuma sisu luua. Samas pole tegemist maagiaga, mis sinu elu ilma su enda panuseta heaolu paradiisiks muudaks vaid sa saad taimedelt tuge, et seda ise teha.

Õieteraapiast on kasu, kui
 • sa tunned, et su elus on hirmusid ja/või palju muretsemist;
 • sul on raske otsuseid vastu võtta, lükkad asju aina edasi;
 • miski ei rõõmusta ega kurvasta;
 • tunned, et kõik hea oli minevikus;
 • sind vaevavad korduvad soovimatud mõtted;
 • soovid paremat keskendumisvõimet;
 • soovid suuremat eneseusaldust;
 • tunned väsimust, tüdimust ja uute asjade ettevõtmine ei õnnestu;
 • su elus on palju üksindust, üksiolemist (isegi, kui saad sellega hästi hakkama);
 • lähed kergesti endast välja;
 • inimesed su ümber ajavad sind närvi;
 • endale võetud ülesanded on üle pea kasvanud;
 • su elus on palju ahastamapanevat ja masendavat;
 • tunned, et elu on sinu vastu liiga karm
ja paljudel muudel juhtudel, kui tunned, et emotsioonid on tasakaalust väljas.
Õieteraapia konsultatsioon

Konsultatsioon kestab ca 1 tund. Vestleme sellest, mis sinu elus hetkel korras ei ole, mida tahaksid muuta ja mis sind selles takistab. Seejärel koostan sulle isikliku õiesegu, mille toime on hetkeolukorra emotsionaalset seisundit tasakaalustav. Õietilkasid tuleb sul seejärel võtta vähemalt 3 nädalat neli korda päevas 4 tilka korraga. Pärast kuuri lõppemist on soovitatav uus konsultatsioon – kokkuvõte vahepeal toimunust ja vajadusel uue õiesegu koostamine.
Inimesed on erinevad ja nii on erinev ka see, kui pikalt keegi mingit õiesegu peab tarvitama, enne kui tulemuseks on tasakaalustatud sisetunne. Samuti toimib üks ja sama taim kergema juhtumi puhul leebemalt ja kriitilisemas olukorras tugevamalt, nii nagu parajasti tasakaalu jõudmiseks vaja.
 
Õieteraapilisele kuurile ei ole vastunäidustusi või eritingimusi. See sobib ka rasedatele ja lastele ning koduloomadele ja taimedele.
Registreeri vastuvõtuaeg ja/või küsi lisaküsimusi, kirjutades jana@sinuterapeut.ee
Hinnakirja vaata siit.

Edward Bach ja õieteraapia algusEdward Bach (1886–1936). Foto Bachi Keskuse kodulehelt www.bachcentre.com

Bachi õieteraapia sai alguse 1930. aastatel Suurbritannias, mil selle teraapiasuuna töötas välja dr Edward Bach (1886 –1936). Kirurgina praktiseerinud ja bakterioloogina oma laboris vaktsiinidealast uurimistööd teinud Bach hakkas peagi püüdlema holistilisema lähenemise poole meditsiinis. Ta oli tähele pannud, et üks ja sama haigustekitaja võis mõjuda eri inimestele erinevalt, samuti kulgesid paranemisprotsessid erinevalt ning teda ei rahuldanud enam teadusliku metoodika ühekülgsus. Seetõttu võttis ta 1920. aastatel vastu tööpakkumise Londoni Kuninglikus Homöopaatiakliinikus. Ta kohandas oma vaktsiine vastavalt homöopaatia põhimõtetele ja töötas välja seitse homöopaatilist sarja. See töö ja järgnenud publikatsioon töid talle tuntuse homöopaatide ringkonnas. Inimesed hakkasid teda kutsuma „teiseks Hahnemanniks“ (Samuel Hahnemann oli homöopaatia looja 19. saj alguses).

Dr Bach veendus üha enam, et haigus tuleneb ebakõlast isiku tegutsemise ja mõtteviisi ning tema hinge tegelike eesmärkide vahel. Selle sisemise konflikti tõttu tekib inimeses emotsionaalne tasakaalutus ja energiablokeering, mis omakorda viib kogu süsteemi harmooniast ja tasakaalust välja ning põhjustab lõpuks füüsilise haigestumise.

Dr Bach otsustas homöopaatiast veel sammu edasi puhtama ja leebema loodusliku abivahendi poole astuda. Selleks hakkas ta korjama erinevaid looduses metsikult kasvavaid taimi, peamiselt nende õisi. Ta töötas intuitiivselt, tunnetas taimede erinevaid vibratsioone ja nende tervendavat mõju inimese negatiivsetele emotsioonidele. Niiviisi enese ja hiljem tasuta klientide peal katsetades leidis ta taimed, milles koostas teraapiliste õietilkade sarja. Sari koosnes 38 nimetusest, igaüks mõeldud kindla emotsionaalse seisundi puhuks. Kevaded ja suved veetis ta taimepreparaate otsides ja ette valmistades, talviti aga andis abi ja nõu neile, kes seda tema juurde otsima tulid.

Sarja valmimise ajal 1934. a ja kuni surmani elas dr Bach Oxfordshire külas Brighwell-com-Sotwellis. Seal asub tänaseni Bachi Keskus, mis jätkab õieteraapia rajaja elutöö tutvustamist ning koolitab terapeute. Lisaks on tänapäeval Suurbritannias mitmeid õietilkade valmistajaid nagu näiteks Healing Herbs Ltd ja Ainsworths Ltd.

Eestis tegutseb 2013. aastast Bachi õietilkade edasimüüjana Õieteraapiakeskus, kes korraldab ka Bachi õieterapeutide väljaõpet.