Uudised (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad

Astma

L. Bourbeau: Probleemid hingamisega osutavad sellele, et inimene lämbub oma tundlikkuse koorma all. Ta lubab end ümbritsevatel inimestel käsikida end teha seda, mid ta absoluutselt ei taha. Sellega seoses sisendab endale, et lämbub. Tuleb lõpetada soov teiste inimeste armastust välja teenida, õppida end ise tõeliselt armastama.

L. Hay: Lämmatav armastus, lämbumistunne, võimetus enda eest hingata, tunne, et ollakse ummiksu, summutatud pisarad.
Uus mõttemuster: võtan ise vastutuse oma elu eest ja tunnen end turvaliselt. Olen vaba.

D. Shapiro: Kopsud = sõltumatus, ise oma elu elamine, andmata teistele võimu enda üle. Esimene hingetõmme on seoses eraldumisega emast.
Hirm üksi hakkamasaamise ees (õe-venna sünd, kooli lõpetamine, kodunt lahkumine, abiellumine). Ema, abikaasa või ülemus võib liialt domineerida. Soov ennast väljendada ja samas võimetus seda teha.
Astma = suutmatus välja hingata = eneseväljendus on tagasi hoitud, hirm emotsioone väljendada (sisemiselt nutab). Viha või ülesköetud tunded vanemate ja armsama vastu, samas on hirm nende käitumise ees. Sissehingamist me kontrollime, aga väljahingamine nõuab täielikku alistumist (kas oled võimeline lahti laskma?)

K. Tepperwein: Astma näitab, et keegi või miski on tulnud mulle liiga lähedale ja ma tunnen end seetõttu ahistatuna. Mul on rahuldamata soov vabaduse järele, ma tahan end vabalt väljendada ja avada. Tunnistage endale, et teil pole üksnes vabadus vaid ka kohustus olla nii, nagu te olete. Oluline on, et haige õpiks end väljendama, oma tundeid tunnistama, andma ja vastu võtma.

L. Viilmaa: Astma on oma armastuse lämmatamine tahtmatusest vihkajat armastada. Astmaatilise bronhiidi tekitab avastus, et sulle armsal inimesel on eesmärk su hingele võimalikult palju haiget teha = pettumus ja hirm kurjuse ees. Nt lapsele tundub, et vanem vihkab teda, kui ta riidleb.