Uudised (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad

Artriit

L. Bourbeau: Artriit esineb neil, kes ei tunne end armastatuna ja hingepõhjas kritiseerivad nii ennast kui teisi. Püüavad liialt tegutseda ratsionaalselt, kuigi tunnevad oma elu suhtes pettumust, meelekibedust ja vimma. Keha käsib neil mitte kõike enda sisse jätta vaid väljendada seda, mida tunnevad.
Kas sa ei suuda „ei“ öelda ja süüdistad teisi, et nad sind ekspluateerivad? Seisa enda eest, jää endale kindlaks. Kui eelistad kedagi teenida, teeni, kuid ilma igasuguse ootuseta, rõõmuga südames. Ära püüa enam teisi muuta.
Reumatoidartriidil on sama sõnum, mis artriidil, aga siin on lisaks tugevamalt välendunud hirm autoriteedi ees ja selle kriitika.
Podagra võib tekkida väga võimukal inimesel. Või siis inimesel, kellel pole tõelist soovi liikuda elus edasi, kes on meeleheitel ega näe tõeliselt innustavat eesmärki. Umbes 50% juhtudest kahjustab see suurt varvast ja esineb peamiselt meestel. Peab lõpetama tuleviku pärast muretsemise, leppima enda ja teistega ja leidma eesmärgi, mis talle meeldiks, selle asemel, et teha mida iganes, et teenida vaid raha.

L. Hay: Tunne, et sind ei armastata. Kriitilisus, pahameel.
Uus mõttemuster: Ma valin armastuse ja kiidan end heaks. Ma näen teisi armastusega.

D. Shapiro: Vastuseis või hirm liikumise ees. Põletik vihjab mürgistele mõtetele (viha, ärritus, pettumus, liigne kriitilisus. Kibestumine ja pahameel tekitab jäikust ja valu. Kas sulle ei meeldi spontaansus ja sul on raske lõõgastuda? Kontrolliga seotud probleemid. Kas sul on raske olla domineerimata? või tunned et keegi või miski kontrollib sind?

L. Viilmaa: Reuma tekib mõistukõnes süüdistajal. Mida rohkem on inimene omakasu peal väljas, seda rohkem jääb ta sellest ilma, mida lootis. Oma tegelikke eesmärke varjatakse silmakirjalikkusega, ühte mõeldakse, teist öeldakse. Aga endasse jääb üllatunud pahameel: Kuidas nii võib teha! Mis inimene see küll on! Kas tal mõistust peas ei ole! Ei osata näha enda halvustavat suhtumist.

x    x   x

Üleliigse enesekriitika puhul soovitame holistilises regressiooniteraapias teha tööd oma Sisemise Kriitikuga. Terapeudi abil saab selle alaisiksusega tutvust teha, tema tekkimise põhjustele jälile jõuda ja ta oma ellu integreerida nii, et temast on edaspidi rohkem kasu kui kahju.
Bachi õieteraapias on erinevad taimed, millega tasakaalustada liigset kriitilisust teiste suhtes (harilik pöök) või enda suhtes (mänd).