Uudised (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad

Anoreksia

Anoreksia on seotud äärmusliku hirmutunde ja enesevihkamisega.

L. Bourbeau
: Anoreksia ja buliimia on probleemid, mis on iseloomulikud elust täieliku lahtiütlemisse juhtumitele. Selline inimene ei võta elu Maa peal vastu, tõrjub vägivaldselt oma keha või hülgab selle täielikult. Läheb kergesti astraali ja eelistaks sealpoolsesse maailma ära minna. Anoreksiahaige hülgab toidu, mis näitab, et ta ei aktsepteeri oma ema. Talle on vastuvõetamatu see laad, kuidas ema teda armastab.
On vaja aktsepteerida seda, et mingite elu õppetundide jaoks oled selles elus valinud endale just selle ema. Õppida armastama ennast ja teisi – kogu seda ilu enda sees ja ümber.

L. Hay: Eneseeitamine. Äärmuslik hirm, enesevihkamine ja vastikus enda vastu.
Uus muster: On turvaline olla mina. Olen imeline, sest olen see kes ma olen. Valin elu. Ma valin rõõmu ja tunnistan ennast.

D. Shapiro: Anoreksia tekib sageli siis, kui tunned, et sa ei kontrolli toimuvat – ja üks võimalus kontrolli saavutada on toidule piir panna. Samas on see ka tunnete piiramine. Täiusliku kontrolli oled saavutanud siis, kui emotsioonid enam ei väljendu. Seda seisundit esineb sagedamini tüdrukutel, eriti ajal, mil nad saavad seksuaalselt küpseks ja kogevad emotsionaalseid torme, mis võivad mõjuda väga rusuvalt. Kõhnumisega kaasneb seksuaalsuse, sensuaalsuse ja ähvardava naiseseisusega seotud tunnete peetumine, see hoiab ka keha lapseliku ja ebaküpsena. Tegemist on sooviga põgeneda naiseks saamise eest, sest sellega kaasnevad uued hirmutavad tunded.
Selle taga on suur igatsus olla armastatud sellisena nagu sa oled, tingimusteta. Kas soovid olla väike, veelgi väiksem, tähelepandamatu? Kas on vale tunnustada oma vajadusi? Mis siis juhtub, kui sind märgatakse?

K. Tepperwein: Anoreksia tekib peamiselt neidudel puberteediea algul, kui küpsev piiga peab kohanema uue soolise rolliga. Söömisest loobumine peaks seda arengut sümboolselt pidurdama. Anorektikul on ülepingutatud puhtuse, vaimsuse, kaalutuse, kehalisusest ja loomalikkusest vabanemise ideaal.
Selle taga peitub suur igatsus kõige karmilt põlatu järele nagu poolehoid, kehaline lähedus, iha, magusad tunded ja meelelised naudingud.
Vaja on õppida end aktsepteerima kehalise ja soolise olendina. Tunnistada oma vajadusi.

L. Viilmaa: Anoreksiahaige kardab söömist rohkem kui nälga suremist, sest ta on enda jaoks olemas ainult siis, kui ta on kõige saledam ja sihvakam inimene üleüldse. Tegelikult kardab ta süüdi olla. See võib olla eelmistest eludest pärit hirm, et inetud (paksud), vaesed ja rumalad on alati kõiges süüdi.
Vaja oleks vabastada ilusa välimuse idealiseerimise komme (ka tema lähedastel ja sõpradel). See on abituse ja elule nagunii alla jäämise probleem.