Uudised (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad

Aneemia

Aneemia juured on rõõmu puudumises. Inimesel on tunne, et talle on jalaga tagumikku löödud ja täiesti üksi jäetud, ilma pereliikmete ja sõprade toeta. Taolises tundes olles ei usalda inimene enam kedagi ja tal on tunne, et elab üksi maailmas, mis on täis otsatut kaost.
End sellisest olukorrast leides, tasub meenutada, et kaosetunnet ja kindlustunde puudumist ei pea tingimata põhjustama suhted ümbritsevate inimestega. See võib tulla ka sellest, et sul on nõrk suhe iseendaga.

L. Bourbeau: Veri sümboliseerib võimet elus rõõmu tunda. Aneemiat põdev inimene on kaotanud elurõõmu. Ta peaks vaatama uue pilguga enese ümber ja pöörama tähelepanu perekonnale, tööle, harrastustele – kõigest sellest võib leida rõõmu.

L. Hay: „Jah, aga…“- suhtumine. Rõõmu puudumine. Kartus elu ees, elu eest põgenemine. Tunne (veendumus), et ei olda piisavalt hea.
Uus muster: Võin kogeda rõõmu igas oma elu valdkonnas. Elu on turvaline. Ma armastan elu.

D. Shapiro: Veri on seotud armastuse jagamise ja vastuvõtmisega. Kas sa tunned oma tegelikke vajadusi? Kas arvad, et söömine pole oluline? Kas oled kaotanud jõu elus osaleda? Kas tunned, et sa pole armastust väärt? Kas sul on hirm avada end armastusele? Kas emotsionaalsed vajadused on sind enda alla matnud või ära kurnanud? Kas oled kaotanud motivatsiooni ja eesmärgi?

L. Viilmaa: Kehvveresus puhul on inimeses liigselt sellist enesekindlust, mis on tekkinud vajadusest ennast kaitsta, tõestada, põhjendada, vaidlustes peale jääda. Selle taga on hirm vigade otsijate ja võimalike süüdistuste ees. Ennast kindlusesse peites lakkab inimene olemast andja. Kuna päris andmata pole võimalik elada, siis annab ta ära selle, mis tundub kehvem, rääkides selle võib-olla iseendalegi heaks.

L. Hay ja M. L. Schulzi ühises raamatus "Kõik on hästi" kirjutatakse, et aneemia (aga ka verevalumid, veritsused, immuunsüsteemi nõrkus, luude-liigeste ja naha tervis) on seotud 1. tšakra teemadega. Ehk siis enda juurte – kuuluvustunde, sotsiaalse suhtluse ja turvatundega. Verega seotud tervisehädad peegeldavad lisaks rõõmu puudumisele ka sind ümbritsevat kaost. Su elus on parasjagu liiga vähe turvalisust: kas on pereelu või lähisuhe kaootiline või tunned end tööl ebakindlalt (viimasel ajal toimunud mingid muudatused). Veri annab teada, et vajad rohkem tuge.

Mida sa ise saad ette võtta?
Sa saad enda juuri tugevdada. Seda saab teha konkreetse juurte harjutusega. Lisaks sellele suhtle rohkem inimestega, harjuta toetumist sõpradele, perele, kolleegidele. Ära karda näida nõrk ja haavatav. Abi küsimine ei tee sind alaväärsemaks, vastupidi, sellega avad end teistele, näitad, et oled inimene nagu nemadki, samaväärne. Võibolla on nad sind pidanud liiga uhkeks, arvanud, et pead end teistest paremaks, ei hooli kellestki. Kui koged ebasõbralikkust või äraütlemist, siis võta seda kui kogemust. Ühe inimese ebasõbralikkus ei tee olematuks paljude teiste lahket vastutulelikkust. Nii lood ise enda ümber turvalise pesa, õpid tundma, keda saab usaldada, ja ei tunne end maailmas enam lootusetult üksi.