Uudised (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad

Allergia

Allergikud on väga tundlikud inimesed. Nad kardavad muutusi, agressiivsust ja enese ülevoolavaid tundeid. Elu (ja meie hing) aga nõuab, et oleksime uuenemises ja väljendaksime oma tundeid. Allergiline reaktsioon on nagu protest iseenda tunnete vastu. Sisemuses emotsioonid möllavad, aga väliselt reageerin tagasitõmbumise, vastuseisu ja hirmuga.
Naha pinnal avalduvad allergiad väljendavad seda, et mulle teeb muret miski, mis puudutab minu piire, aga ma ei julge seda avalikult väljendada. Olen millegi suhtes tundlik, aga kardan, et teised ei aktsepteeri seda.

L. Bourbeau
: Esineb neil, kes on lahti öelnud omaenese võimalustest ja sõltuvad liiga palju teistest. Tihti on nad väga tundlikud inimesed. Kardavad uuendusi ega usu, et uuest võib tulla midagi head. Elu (ja meie hing) aga nõuab, et oleksime uuenemises ja muutumises. Sellepärast muutuvadki nad allergilisteks asjade vastu, mida väga armastavad, sest ainult allergia sunnib neid harjumuspärasest loobuma ja uuendusi tegema.

Allergia tolmule ja loomadele tekib neil, kellel on väga raske aktsepteerida teiste agressiivsust. Sellega varjab ta oma hirmu enese tunnete ees. Tema tunded ajavad üle ääre, aga ta püüab seda eitada.
Kui sind tabab allergia, tasub meelde tuletada, mis sinuga juhtus viimase 24 h jooksul enne selle tekkimist. Allergia sõnum: vaja on vähem sõltuda teistest.

L. Hay: Kelle vastu sa allergiline oled? Omaenda väe salgamine.
Uus muster: maailm on ohutu ja sõbralik. Ma olen kaitstud.

Heinapalaviku puhul võib tegemist olla emotsionaalse ülekoormatusega, hirmuga tähtaegade ees ja süütundega või tundega, et sind kiusatakse.

D. Shapiro: Midagi on raske aktsepteerida, miski ärritab. Maailm paistab agressiivsena, aga see võib olla enda agressiivsuse mahasurumine. Ühiskond aktsepteerib pigem löövet kui karjumist. Tuleb uurida, mida see asi sümboliseerib, mille vastu sa allergiline oled.

K. Tepperwein: Allergia on keha ülereageerimine välisele rünnakule, mis tegelikult pole mingi rünnak. See on märk tugevast agressioonist ja ülepingutatud kaitsest. Seda tugevat agressiooni ei teadvustata ega elata ka välja (või elatakse küll välja, aga leidub allasurutud teadvustamata aspekte). Allasurutud agressiivsus tulvab allergilise reaktsiooni näol kehast välja.
Kaudselt väljendub allergiku agressioon selles, et tema ümbruskond on sunnitud teatud olukordi või asju vältima. Allergikul on hirm millegi vastu, mis tundub ebaturvaline ja ebatäiuslik. Tema ideaal on puhas kõrge ja ülev, ta ei taha tunnistada, et temas endas võib leiduda tunge ja agressiooni. Ta eelistaks elada steriilses atmosfääris.
Mida teha? – Allergia on elu üleskutse end avada, öelda jah kogu elule, ka näiliselt ebatäiuslikule. Elada elu ja mitte ettekujutust elust. Leppida sellega, et iga inimene on selline nagu ta on, mitte selline, nagu ta arvab, et peaks olema. Teadvustage oma hirme ja vihasid. Leidke armastav tee oma varjatud vihade väljaelamiseks. Küsige endalt: "Mis mind tegelikult hirmutab?"
Ma õpin üha paremini kõike armastama ja mitte midagi tõrjuma, isegi mitte näiliselt halba, ebatäiuslikku ja kurja. Ma aktsepteerin inimese loomulikku poolt, avastan selle ja elan koos sellega.

L. Viilmaa: Protestiviha. Allergia lööb välja siis, kui jaksa enam vaikides kannatada – on väljapoole nähtav, seega loodetavalt teisi korrale kutsuv. Protest sundimise, vabaduse puuduse, armastuseta elu, hoolimatuse jne vastu. Vaja on vabastada hirm, et mind ei armastata.

Allergilisest nohust on kirjutatud ka Ninaprobleemide juures.