Uudised (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad

Alkoholism

Inimesed põgenevad sõltuvusse siis, kui reaalsus on nende jaoks liiga valus. Alkohol on ärevust leevendav aine, mida inimesed kasutavad enda tuimestamiseks ja ka seepärast, et kardetakse endaga tõtt vaadata.
Kõige tähtsam asi, mida sõltuvusprobleemiga inimene teha saab, on selle probleemi tunnistamine.

L. Bourbeau
: Mida enam haarab inimest hirm, tusk, viha jms madalad emotsioonid, seda enam tõmbab teda alkohol  – et tähelepanu kõrvale juhtida. Ja mida tugevamini ta alkoholiga harjub, seda tugevamini tõmbab teda sellesse madalama astraali maailma: tekib surnud ring.
On äärmiselt tähtis, et seaksid jälle sisse sideme omaenese hingega, leiaksid Jumala iseendas. Koosta nimekiri kõigest sellest, mis sinus on kaunist ja vaata seda iga päev. Isegi, kui sa ise pole võimeline seda ilu nägema, ei tähenda see veel, et seda pole! Ära pea ennast äpardunud hädavareseks. Küsi toetust lähedastelt.

L. Hay: Sõltuvus = enda eest ära jooksmine, iseennast ei armastata. Käegalööv suhtumine: millelgi pole tähtsust, olen kasutu, süüdi ja alaväärne. Enese kõrvaleheitmine.
Uus muster: Ma avastan nüüd, kui imeline ma olen. Ma valin enda armastamise ja endast rõõmu tundmise. Ma valin võimaluse näha enda väärtust!

Sõltuvushäireteni viivat stressi aitab vältida tugev minatunnetus. See on kolmanda tšakra - päikesepõimiku teema. Lisaks enesetunnetusele mõjutab päikesepõimiku seisukord ka seda, kuidas inimene täidab oma kohustusi teiste ees.
Sõltuvuse allikaks on hirm ja madal enesehinnang, küündimatuse tunne, enesepõlgus.

D. Shapiro: Sõltuvus tekib igatsusest millegi enama järele, vajadusest leevendada sisemist piina. Põhjuseks võib olla väline surve, rahalised raskused, emotsionaalsed traumad, kasvamine stressirohkes keskkonnas, emotsionaalne ja füüsiline väärkohtlemine. Kui suuta igatsust ja selle põhjuseid mõista, võib sõltuvusest vabaneda, selleks tuleb aga enda reaalsetele probleemidele näkku vaadata, mitte nende eest põgeneda, end aktsepteerida ja armastada.

K. Tepperwein: Mida teha? – Tee kindlaks, millistel puhkudel või olukordades sa jood. See näitab, mida sa soovd meeldivamaks muuta, mida sa muidu näha ei taha. Teadvusta endale, et pead leidma enda seest tuge ja suudad seda leida. Ma olen piisavalt hea ja mulle piisab minust endast. Kui ma olen mina ise, siis olen ma rahul ja leian rahu enda seest.
Teadvusta endale, et lahendamatuid olukordi pole olemas, sest igaühe eluülesanne on nagu mõõdu järgi õmmeldud ülikond, mis klapib igaühe suutlikkusega seda lahendada.
Kes tunneb elu mõtet ja täidab seda, on eluga rahul. Kes elab kooskõlas oma tegeliku minaga ja eneseteadvusega, see ei vaja enam oleviku eest põgenemiseks abi alkoholist, vaid saab hakata elama, selle asemel et aeglaselt surra.

x x x
Pea meeles, et sõltuvusest jagu saada võib olla raske. Kui Sa oled sõltlane, vajad ka sõprade ja pereliikmete tuge. Ära tõrju neid eemale, kui nad sind aidata soovivad. Kui su lähedane on sõltlane, siis tea, et kriitikast on vähe abi, kui probleemiks on madal enesehinnang ja enese tugevuste mitte tundmine. Suuna ta parem spetsialisti juurde. Hea psühhoterapeut aitab inimesel enda emotsioonide ja tugevate külgedega kontakti luua, taastada ühendus oma tervikliku Minaga. Ka mediteerimine ja päeviku pidamine aitab ennast paremini tundma õppida.

Kui sul on sõltuvuse teemaline probleem, võid tulla holistilisse regressiooniteraapiasse või Bachi õieteraapiasse.